کد خبر: 3843387
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
گروه معارف ــ اعضای شورای‌ عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به طور جداگانه با آیات عظام سبحانی و علوی‌گرگانی دیدار کردند که این مراجع معظم در این دیدارها برای کمک به تدوین سند اعلام آمادگی داشتند.
به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، اعضای شورای‌ عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، روز گذشته، 28 شهریور به طور جداگانه با آیات عظام سبحانی و علوی گرگانی دیدار کردند که این مراجع معظم برای کمک به تدوین سند اعلام آمادگی داشتند. در این دیدارها گزارشی از مراحل مختلف تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ارائه شد.
اعلام آمادگی آیات عظام سبحانی و علوی‌گرگانی برای کمک به تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
 
در این دیدار اظهار شد این سند حاصل کار هزاران نفر از دانشگاهیان و حوزویان و مسئولان راهبردی است که در قالب اندیشکده‌ها، کنفرانس‌ها و نشست‌های علمی و دریافت هزاران مقاله در طول هشت سال فعالیت منجر به تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت شده است اما با وجود این همه تلاش،  هنوز نیاز به بررسی و پیگیری و کسب نظر اندیشمندان برای تکمیل  دارد. 
 
همچنین از آیات عظام درخواست شد تا با طرح موضوع فقه پیشرفت، فقه فرهنگ و فقه سبک زندگی در دروس خارج، زمینه طرح بیشتر مباحث پیشرفت در حوزه را فراهم آورند.

آیت‌الله سبحانی ضمن آمادگی برای طرح موضوع در دروس حوزه، برای عملیاتی شدن و اجرای الگو به نکاتی اشاره و اعلام کردند با تشکیل کارگروهی از فضلای حوزه در دفتر وی  با مداقه در متن الگو، نظرات و پیشنهادهای خود را برای تکمیل الگو به شورای عالی ارائه خواهد داد.

همچنین آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار با اعضای شورای عالی الگو ضمن تشکر از اقدامات انجام شده و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیش‌بینی تدوین این سند مهم و آینده‌نگر انقلاب اسلامی و تشکر از توجه شورای عالی به اسلامیت الگو در مراحل تدوین و تأکید بر تداوم این توجه، پیشنهادهایی را به شورای عالی ارائه کرد.
اعلام آمادگی آیات عظام سبحانی و علوی‌گرگانی برای کمک به تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

وی افزود: در مقام عمل به مبانی اصلی الگو توجه و در تدوین برای نحوه اجرای آن جدیت داشته باشید و
دیگر این که همانطور که تاکنون از حوزویان بهره‌مند بوده‌اید، در تدوین نهایی سند از کارهای تخصصی حوزه استفاده شود و در تکمیل سند از انتقادهای احتمالی استقبال کنید.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: