کد خبر: 3843353
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
آیت‌الله وحید خراسانی:
گروه معارف ــ آیت‌الله وحید خراسانی تاکید کرد: این مرجع تقلید تاکید کرد: لذا وظیفه مهم در این زمان دو امر است: اول تفقه در دین، دوم تبلیغ. نتیجه این است که این دو، نتیجه بعثت تمام انبیاء و وصایت جمیع اوصیاست.
تفقه و تبلیغ دین دو وظیفه مهم حوزویان استبه گزارش ایکنا از قم به نقل از ابناء، آیت‌الله وحید خراسانی از مراجع تقلید شیعیان در آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه با اشاره به عزاداری‌های محرم گفت: این عزاداران روز قیامت در درجات اعلی با خود سیدالشهداء علیه‌السلام محشور می‌شوند.
ایشان در بیان اهمیت درس خواندن و تلاش علمای گذشته در این مسیر اظهار کرد: درس اهم تمام امور است. این مذهب یادگار زحمات بزرگانی است که رنج آنها در ادامۀ مکتب لا یعد و لا یحصی. شیخ الطائفه مؤسس این اساس، شیخ مفید، شیخ صدوق، این بزرگان چه کردند؟! ما چه کردیم؟! ما سراپا قصور و تقصیریم. آنها در راه خدا جهاد نمودند.
وی بیان کرد: شهید اول، هفت روز لمعه را در محبس نوشت از طهارت تا دیات. شهید ثانی بر کلمات شهید اول تعلیقه زد، شد الروضة البهیه. این فقاهت آنها، آن هم زهد و تقوا. علی ای حالٍ «فاعتبروا یا اولی الابصار». دنیا صراط عبرت است. الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا.
ایشان تأکید کردند: وظیفه اهل علم در این زمان خطیر دو مطلب است. مطلب اول تفقه در دین، مطلب دوم انذار قوم. اگر این دو مطلب تمام بشود مقام لایدرک و لایوصف. حدیث معتبر است: در قیامت جمعی بی حساب وارد بهشت می‌شوند همه متحیرند این‌ها کیستند خطاب می‌رسد اینها کسانی هستند که در زمان غیبت ولی عصر علیه‌السلام ایتام آل محمد را از شبهات نجات دادند.
این مرجع تقلید تاکید کرد: لذا وظیفه مهم در این زمان دو امر است: اول تفقه در دین، دوم تبلیغ. نتیجه این است که این دو، نتیجه بعثت تمام انبیاء و وصایت جمیع اوصیاست.
ایشان در پایان درس با توجه به حضور پرشور جوانان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی تصریح کرد: بر خود لازم می‌بینم از زحمات تمام هیئات در ایام عزاداری سیدالشهداء علیه‌السلام تقدیر و تشکر کنم.
ایشان بیان کرد: اقامه عزای امام حسین علیه السلام از افضل قربات است. همه این جوان‌هایی که در این راه قدم برمی دارند مشمول عنایات خاصّه خود حضرت سیدالشهداء علیه السلام هستند و اجر آنها حساب ندارد.
وی افزود: «نفس المهموم لظلمنا تسبيح»، نفس بی اختیارِ عزادارِ سیدالشهداء‌ علیه السلام، سبحان اللهِ همۀ انبیاء و مرسلین است. «نفس المهموم لظلمنا تسبيح و همه لنا عبادة». این عزاداران روز قیامت در درجات اعلی با خود سیدالشهداء علیه‌السلام محشور می‌شوند. خدا ان شاء الله همه را موفق بدارد که هر سال بیشتر و با شکوه تر این امر اقامه شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: