کد خبر: 3843038
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
آیت‌الله سبحانی:
گروه معارف ــ آیت‌الله سبحانی تاکید کرد: دنیا با همه وسعت، باز هم دنیا و فانی است و باید همه تلاشمان برای ساختن زندگی آخرت باشد.

همه تلاشمان را برای ساختن آخرتمان معطوف کنیمبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی امروز 27 شهریورماه در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) با مطلع«الدنیا کلها حلو؛ حلوها و ضرها فاذا مات انتبه» گفت: مَثَل زندگی انسان در دنیا مانند طفلی است که در شکم مادر خود است.

وی افزود: کودک تصور می‌کند شکم مادر برای او بهترین مکان است و زندگی فقط همین شکم مادر است ولی وقتی به دنیا آمد و شرق و غرب عالم و چرب و شیرین آن را چشید تصورش عوض می‌شود.

این مرجع تقلید افزود: مثل ما در مورد عالم بزرخ هم همین طور است؛ الان یک بیداری  در وجود ما هست ولی وقتی آن طرف برویم بیدارتر خواهیم شد و زندگی را فقط محدود به این زندگی مادی و دنیوی نخواهیم دید.

سبحانی بیان کرد: دنیا خواه شیرین و خواه تلخ، دنیاست البته زندگی انسان فراز و نشیب و بالا و پایین دارد ولی وقتی مرد انتقالی از یک حیات به حیات افضل و برتر است.

وی تاکید کرد: از این رو ارزش ندارد انسان در این زندگی دنیوی در راه‌های نادرست تلاش کند بلکه باید همه تلاشش این باشد که در تمامی کارهایش رضایت خدا را جلب و به فکر سرای آخرت باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: