کد خبر: 3842945
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
آیت‌الله علوی گرگانی:
گروه سیاست و اقتصاد ــ یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه شکوه و عظمت مراسم اربعین هر سال گسترده‌تر می‌شود، گفت: باید علت اصلی قیام امام حسین(ع) در قالب سخنرانی و برپایی کاروان‌های نمادین به گوش جهانیان برسد.
هر سال بر شکوه مراسم اربعین افزوده می‌شودبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سیدمحمد علی علوی گرگانی شامگاه سه‌شنبه 26 شهریور در دیدار اعضای هیئت‌امنای هیئت دخیل العباس(ع) ضمن بیان اینکه یزیدیان در تلاش برای محو اسلام بودند، افزود: اگر اباعبدالله الحسین(ع) قیام نمی‌کردند یزیدیان به اهداف شوم خود می‌رسیدند.
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) با قیام عاشورا اسلام را زنده کردند و در رگ‌های اسلام خون تازه‌ای ریخته شد، گفت: تبیین واقعه عاشورا امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
این استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تأکید بر آگاهی مردم از علت حرکت یزیدیان، افزود: باید علت اصلی قیام امام حسین(ع) به گوش جهانیان برسد.
وی گفت: برگزاری کاروان نمادین اسرای کربلا باید مورد توجه قرار گیرد و دائما برگزار شود تا مردم با قیام امام حسین(ع) به خوبی آشنا شوند از این رو سخنرانی هم در کنار برگزاری نمادین کاروان اسرا وجود داشته باشد تا مردم با اهداف قیام عاشورا آشنا شوند.
وی گفت: قیام عاشورا دارای آثار و برکات بسیاری است که مردم را باید با آنها آشنا کرد و به تبیین آنها پرداخت و برای اینکه متوجه شویم قیام عاشورا مظلومانه و بر حق است باید نسبت به احیای آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.
وی با بیان اینکه برگزاری میلیونی مراسم اربعین دارای اثرات عظیم و بی‌نظیری است، افزود: درگذشته مراسم اربعین با این شکوه و عزت برگزار نمی‌شد ولی امروز جهان در برابر این حرکت عظیم متحیر است و اثرات بسیاری را برجای گذاشته است.
علوی گرگانی تصریح کرد: برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی(ع) باید مورد توجه قرار گیرد زیرا در این روز میلیون‌ها نفر با پای پیاده در مراسم شرکت می‌کنند و هرسال این حضور باشکوه و باعظمت گسترده‌تر می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: