کد خبر: 3829241
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
آیت‌الله یزدی:
گروه سیاست و اقتصاد ــ رئیس جامعه مدرسین حوزه گفت: فرق زیادی بین آن طلبه‌ای که زیر نظر یک استاد انقلابی تحصیل می‌کند با طلبه‌ای است که زیرنظر کسی که از سیاست و توجه به امور جامعه دوری می‌کند و نسبت به امور مسلمین و نظام اسلامی بی تفاوت است؛ چنین طلبه‌ای و آخوندسکولاری اصلا مضر به حال اسلام است.
آخوند سکولار مضر به حال اسلام است/ تربیت«مسجدی» به جای مسجدسازیبه گزارش ایکنا، آیت‌الله محمد یزدی، امروز 31 تیرماه با حضور در مدرسه علمیه معصومیه قم، در جمع طلاب این مدرسه بر لزوم استفاده بهینه از نعمت‌های الهی در جهت رشد علمی و معنوی تاکید کرد و گفت: براساس آیات و روایات اهل بیت(ع) اساس علم و دانش بر معرفت و شناخت خدای متعال است و بعد از آن واگذار کردن امور به اوست.
وی ادامه داد: آیات زیادی در مورد معرفت به خدا وجود دارد و به انسان تذکر می‌دهد که آنچه در درون و بیرون تو هست همه نشانه و دلیل بر حقانیت خدا است، لذا انسان نباید از این آیات و نشانه‌های مهم غفلت کند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه افزود: بنابراین از جمله اهداف بعثت انبیاء معرفت به خدا، خود، تزکیه و رسیدن به کمالات نفسانی و بعد تعلم و یادگیری است.
وی افزود: همه چیز در نظام هستی آیتی از آیات خداست از انسان گرفته تا سایر موجودات عالم، در حقیقت هستی اصیل و بدون متکی به دیگری تنها خدای متعال است و اوست که مبداء اعلی و آفریننده موجودات است لذا توجه و شناخت خدای متعال بسیار مهم و اساسی است که هر طلبه باید بیش از دیگران به آن توجه نماید.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: من و شما به عنوان طلبه علوم دینی امروز در یک شرایط خاص قرار گرفته‌ایم که بسیاری از اسباب و لوازم تحصیل علوم دینی و رشد علمی مهیا است و باید از این فرصت گرانبها نهایت اسفتاده را برد.
استاد حوزه علمیه قم حاکمیت اسلام در کشور را از نعمت‌های بزرگ خدای متعال دانست و یادآوری کرد: یکی از ابزارهای مهم و حیاتی امروز ما حاکمیت دین خدا در جامعه و قرار گرفتن یک فقیه عادل، اسلام‌شناس و شجاع در راس امور کشور است و باید همیشه قدردان این نعمت بزرگ بود.
مدرسه‌ای و مسجدی تربیت کنیم
آیت‌الله یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از ساخت و ساز زیاد مدرسه در کشور گفت: من عقیده ندارم که مدرسه و مسجد زیاد بسازیم، بلکه در درجه اول باید «مدرسه‌ای» و «مسجدی» ساخت نه صرف ایجاد یک ساختمان و بنای دینی، چرا که اگر مدارس خوب زیادی ساخته شود، اما طلبه‌ها درآن به خوبی درس نخوانند فایده ای ندارد.
وی افزود: هیچ کس در حوزه بدون تلاش و مجاهدت عالم و دانشمند نمی‌شود همان گونه که در سایر مشاغل نیز اگر کسی زحمت و تلاش نکند به جایی نمی‌رسد، لذا باید از فرصت عمر و جوانی و همچنین از نعمت وجود نظام اسلامی استفاده کرد و مجهز به سلاح علم و تقوا شد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: روحانی نباید تشریفاتی باشد؛ ما برای زندگی  و کسب عناوین دنیوی روحانی نشده‌ایم، بلکه برای هدایت مردم و برای تبلیغ و هدایت ایتام آل محمد(ع) روحانی شده‌ایم.
وی با انتقاد از برخی افراد که در حوزه به مباحث سکولار توجه دارند و اصطلاحاً خودشان را از سیاست دور می‌کنند، گفت: قدر حضور در مدرسه معصومیه را باید دانست، چرا که فرق زیادی است بین آن طلبه‌ای که زیر نظر یک استاد انقلابی تحصیل می‌کند با طلبه ای که زیر نظر کسی که از سیاست و توجه به امور جامعه دوری می‌کند و نسبت به امور مسلمین و نظام اسلامی بی تفاوت است؛ چنین طلبه‌ای و آخوندسکولاری اصلا مضر به حال اسلام است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: