کد خبر: 3828863
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
گروه اجتماعی ــ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دستگاه‌های اجرایی استان ‌بر اساس شاخص‌های شش‌گانه که آیین‌نامه اجرایی آن به تازگی مورد تصویب هیئت دولت قرار گرفته‌ است، مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار گرفته و سه دستگاه که کمترین امتیاز را کسب کرده‌ باشند، اعلام عمومی می‌شوند.

اداراتی که کمترین امتیاز مدیریت سبز را کسب کنند اعلام عمومی می‌شوند‌به گزارش ایکنا قم، سید‌رضا موسوی‌مشکینی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم امروز، 30 تیرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب آیین‌نامه اجرایی بند‌(ز) ماده 38 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان قم بر اساس شاخص‌های شش گانه این آیین‌نامه اجرایی، مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار می‌گیرند.

وی مدیریت سبز را مجموعه‌ای از مطالعات و اقدامات جامع، هدفمند و مستمر برای استفاده بهینه از منابع و کاهش اثرات سوء بر منابع زیستی دانست و گفت: الگوی صحیح مصرف نیز سطحی از مصرف منابع است که ضمن تأمین مناسب نیاز، کمترین آثار و پیامدهای زیست محیطی و بیشترین صرفه جویی در هزینه‌ها و منابع را به همراه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم افزود: مصرف انرژی، مصرف آب، مدیریت پسماند عادی، مصرف سوخت وسایل نقلیه، ساختمان‌ها، تجهیزات، آموزش و فرهنگسازی، شش شاخصی هستند که در دستگاه‌های اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیاز هریک از آن‌ها محاسبه می‌شود.

وی با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌های اجرایی در‌خصوص برنامه مدیریت سبز به عنوان یکی از شاخص‌های عمومی ارزیابی عملکرد به میزان 75 امتیاز خواهد بود، تصریح کرد: سالانه سه دستگاه اجرایی برتر در این رابطه معرفی و تقدیر می‌شوند، همچنین سه دستگاه اجرایی دارای کمترین امتیاز ضمن تذکر کتبی، اعلام عمومی خواهند شد.

موسوی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی که بیش از 90 درصد امتیاز اجرای مدیریت سبز را کسب کرده‌اند، می‌توانند کارکنان مؤثر خود در این امر را مورد تقدیر مالی قرار دهند، یادآوری کرد: مبالغ صرفه‌جویی شده ناشی از اجرای برنامه مدیریت سبز، پس از کسر هزینه‌های تعمیر و تجهیز در این راستا، به صورت مساوی به کارکنان همان دستگاه پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: