کد خبر: 3828482
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
گروه فرهنگی ــ معاون فرهنگی ‌اوقاف استان قم گفت: طرح نشاط معنوی در ۱۶ بقعه متبرکه استان قم برگزار می‌شود و سه هزار دانش‌آموز قمی تا پایان تابستان در طرح نشاط معنوی شرکت می‌کنند.

سه هزار دانش‌آموز قمی در طرح نشاط معنوی شرکت می‌کنندبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام یوسف احمدی، معاون فرهنگی ‌اوقاف استان قم، امروز، 29 تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه اوقات فراغت تابستان به مدت هشت سال با عنوان طرح نشاط معنوی در حال برگزاری است.

وی افزود: طرح نشاط معنوی در ۱۶ بقعه متبرکه استان قم برگزار می‌شود، ۴۵روحانی متخصص کودک در این برنامه‌ها حضور دارند و درکنار این برنامه‌ها سبک زندگی اسلامی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: کلاس‌های طرح نشاط معنوی در موضوعات بصیرت، احکام، اخلاق و قرآن برای نوجوانان برگزارمی‌شود، در کنار کلاس‌های اعتقادی و دینی،کلاس‌های ورزشی در حال برگزاری است و نوجوانان خواهر و برادر در رشته‌های ورزشی مختلف شرکت می‌کنند.

احمدی با بیان اینکه سه هزار دانش آموز قمی تا پایان تابستان در طرح نشاط معنوی شرکت می‌کنند، تصریح کرد: در اواخر طرح نشاط معنوی اردوهای یک روزه و داخل استانی برگزار می‌شود و از بقاع متبرکه و مکان‌های‌های تفریحی و زیارتی استان بازدید می‌کنند.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم ادامه داد: طرح نشاط معنوی از ۲۰ تیرماه شروع شده و دوره‌ها به مدت ۴۵ روز است، افتتاحیه طرح نشاط معنوی دراستان قزوین برگزار شد و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مراسم اختتامیه در قم برگزار می‌شود.

احمدی گفت: آشنایی با بقاع متبرکه،سیره اهل بیت(ع)، امامزادگان، موضوعات اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی در طرح نشاط معنوی مورد تأکید است، تلاش می‌شود تا نوجوانان تا پایان سال با این طرح ارتباط داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای ارتباط با افراد شرکت کننده در طرح نشاط معنوی سامانه پیامکی راه اندازی شده است، یادآوری کرد: تلاش می‌شود تا پس از طرح نیز نوجوانان با بقاع متبرکه ارتباط داشته باشند، در این سال‌ها افرادی که در طرح نشاط معنوی و آرامش بهاری شرکت کردند خادم افتخاری امامزادگان شدند و از نظر اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی کمک می‌کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: