کد خبر: 3819578
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ یک مرتل قرآن کریم گفت: اگر بخواهیم جریان‌سازی قرآنی حقیقی در جامعه رخ دهد باید در روش و الگوی برگزاری مسابقات قرآن در کشور بازنگری‌ صورت و تغییراتی ایجاد شود.

تغییر در روش مسابقات می‌تواند به جریان‌سازی قرآنی در کشور بینجامدسیدمرتضی حسینی سرشت، مرتل قرآن کریم و شرکت‌کننده در مرحله مقدماتی چهل ودومین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم در گفت‌وگو با ایکنا از قم گفت: سطح مسابقات این دوره در بخش ترتیل از رشد خوبی برخوردار بوده و شاهد تلاوت‌های خوبی بودیم.

وی افزود: برگزاری مسابقات قرآن کریم هرساله عده زیادی از جوانان و نوجوانان و اقشار مختلف را با مسابقات درگیر و فضای کشور را تا حدودی تغییر می‌دهد و هر قدر به مست مسابقات کشوری و بین‌المللی پیش برویم این تب و تاب بیشتر می‌شود.

حسینی‌سرشت تصریح کرد: البته اگر بخواهیم جریان‌سازی قرآنی حقیقی در جامعه رخ دهد باید در روش و الگوی برگزاری مسابقات قرآن در کشور بازنگری‌ صورت و تغییراتی ایجاد شود.

وی تأکید کرد: امروز آنچه سبک زندگی مردم را شکل می‌دهد و خانواده‌ها تحت تأثیر آن هستند قفضای مجازی است و ما باید این فضا را ابزاری برای ترویج فرهنگ قرآنی قرار دهیم و حتی اگر بتوانیم مسابقاتی در این زمینه طراحی و برگزار کنیم.

این مرتل قرآن ادامه داد: کاری که شبکه الکوثر به‌صورت سالانه انجام می‌دهد مسابقات بین‌المللی قرآن از کشورهای مختلف است که قاریان از هر کشوری، تلاوت خود را از طریق موبایل می‌فرستند و داوری انجام می‌شود و در همانجا هم برگزیدگان معرفی می‌شوند.

یادآور می‌شود، چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم در مرحله مقدماتی در دو بخش بانوان و آقایان روزهای ۲۴ و ۲۵ خردادماه در رشته‌های حفظ کل، تحقیق، ترتیل، حفظ ۲۰، ۱۰ و ۵ جزء همچنین اذان و دعاخوانی و با حضور ۵۰۰ نفر برگزار شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: