کد خبر: 3819242
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مسابقات نوبت عصر مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات اوقاف قم دقائقی قبل در رشته‌های حفظ کل و قرائت تحقیق آغاز شد.

مسابقات حفظ کل و قرائت تحقیق اوقاف قم آغاز شدبه گزارش ایکنا از قم، این مسابقات در امامزاده ابراهیم(ع) در حال برگزاری است و نخستین روز این مسابقات به رقابت آقایان اختصاص دارد.

صبح امروز رقابت‌های حفظ 20، ده، و 5 جزء، همچنین قرائت ترتیل، اذان و دعاخوانی در این مکان شریف برگزار شد و در نوبت عصر نیز قاریان و حافظان کل به رقابت خواهند پرداخت تا تکلیف نفرات راه یافته به مرحله استانی که 20 تیرماه انجام می‌شود روشن شود.

این مسابقات در سالن‌های جداگانه با تیم‌های داوری مجزا تا موقع اذان مغرب و عشاء ادامه می‌یابد و امکان حضور تنها برای کسانی فراهم است که قبل ثبت نام کرده‌اند.

در سالن نخست، مسابقات حفظ ۵ جزء، اذان و دعاخوانی، در سالن آیت‌الله مشکینی، مسابقات حفظ ده و ۲۰ جزء و در سالن سوم نیز مسابقات ترتیل برگزار شد.

داوری این مسابقات در بخش اذان، دعا و حفظ ۵ جزء، بر عهده علی علیزاده، کعبی و معتمدی بود؛ داوری ترتیل نیز بر عهده آقایان کسمائی، شعاعی، رحمانی و محمدی و مسابقات حفظ ده و ۲۰ جزء نیز بر دوش آقایان ترکمن، محمدی پرچوی، نصراللهی دهدشتی و فرقانی بود.

در مجموع این مسابقات نزدیک به ۳۰۰ نفر از برادران ثبت نام کرده‌اند که بخش اعظم آن‌ها در رشته‌های صبح شرکت کرده بودند؛ فردا 25 خرداد نیز مسابقات بانوان در رشته‌های یادشده به جز اذان برگزار خواهد شد.

یادآور می‌شود چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم در مرحله مقدماتی در دو بخش بانوان و آقایان روزهای ۲۴ و ۲۵ خردادماه در رشته‌های حفظ کل، تحقیق، ترتیل، حفظ ۲۰، ده و ۵ جزء همچنین اذان و دعاخوانی و با حضور ۵۰۰ نفر برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: