کد خبر: 3813610
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره عرضه محصولات مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قم  گفت: به سفارش میز قرآن، بنا شد این مرکز ۱۰۰عدد مجموعه ۶۰ قصه قرآنی تدوین کند که از این شمار، برخی از آنان آماده شده و به چاپ رسیده و در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

تدوین 100 عدد مجموعه 60 قصه قرآنی در نمایشگاه دستاوردهای قرآنبه گزارش ایکنا از قم، سلمان رمضانی رئیس اداره عرضه محصولات مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قم، امروز با حضور در نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم که در محل سالن همایش‌های غدیر قم در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: محصولات قرآنی و آثاری که در طول چند سال اخیر به تولید رسیده به صورت طبقه بندی شده در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات، در چند بخش مختلف نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حضور دارد، تصریح کرد: ارائه و عرضه تولیدات و آثار هنری، از جمله بخش‌هایی است که این مرکز در نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته است.

رئیس اداره عرضه محصولات مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قم  گفت: به سفارش میز قرآن، بنا شد این مرکز ۱۰۰عدد مجموعه ۶۰ قصه قرآنی تدوین کند که از این شمار، برخی از آنان آماده شده و به چاپ رسیده و در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین مطالبی که در نشریات فرهنگی هنری منتشر شده بود پس از احصاء، هریک به صورت کتابچه و آلبوم در آورده شده و در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

رمضانی بیان کرد: نشریات دفتر تبلیغات اسلامی نیز که برای گروه‌های سنی گوناگون در نظر گرفته شده و دارای مطالب قرآنی است و همچنین کتابی به عنوان کتاب آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی که خروجی آخرین جشنواره هنرهای تجسمی است و عمده مطالب آن به موضوعات قرآنی اختصاص دارد نیز در این نمایشگاه به معرض دید علاقمندان گذاشته شده است.

وی با اشاره به حضور بخش نرم‌افزارهای دینی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی در این نمایشگاه گفت: نشست‌ها و کارگاه‌های قرآنی که از سوی این مرکز برگزار شده است نیز با تبدیل به لوح فشرده در نمایشگاه عرضه می‌شود.

رئیس اداره عرضه محصولات مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قم افزود: حضور هنرمندان طلبه روحانی برای خلق و تولید آثار هنری در نمایشگاه، از دیگر برنامه‌های این مرکز است و هرشب دو  طلبه که در بخش هنری فعال هستند که در نمایشگاه حضور دارند؛ خانوده‌های بازدید کننده از نمایشگاه زمانی که مراجعه می‌کنند این طلاب آثارشان، اعم از تصویرگری و خطاطی را به عنوان هدیه یه مراجعان می‌دهند.

وی در پایان گفت: دو نشست دراماتولوژی قرآن و نشست قرآن و سینما  نیز در حاشیه این نمایشگاه برگزار می‌شود که این نشست‌ها موجب سواد رسانه‌ای می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: