کد خبر: 3813186
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
گروه اجتماعی ــ معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد قم گفت: در سال گذشته بیش از ۱۴۰۰ مددجوی قمی از بیش از ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدند.

پرداخت بیش از 28 میلیارد تومان برای اشتغال افراد تحت حمایت کمیته امداد قمبه گزارش ایکنا از قم، مهرداد مصلح، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با اشاره به اجرای طرح راهبری شغلی در کمیته امداد استان قم، امروز، 30 اردیبهشت، در جمع خبرنگاران بیان کرد: در سال 97 برای سه هزار و 676 مراجعه به مرکز راهبری شغلی پرونده مشاوره شغلی تشکیل شد.

وی بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی برای اشتغال مددجویان را موفقیت‌آمیز توصیف کرد و گفت: پرداخت هزار و 415 فقره تسهیلات اشتغال و معرفی 71 نفر به عنوان کارگر به مراکز تولیدی و خدماتی از جمله فعالیت‌های این مرکز در سال 97 بوده است.

مصلح با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 1400 مددجوی قمی از بیش از 28 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدند، اظهار کرد: از این مبلغ حدود 18 میلیارد تومان از منابع بانکی و بقیه آن از اعتبارات این نهاد و صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم آموزش در بخش اشتغال را از ضروریات کارآفرینی و تولید برشمرد و تصریح کرد: دو هزار و 126 فقره آموزش در زمینه های مهارتی و پایدارسازی شغل به میزان 80 هزار ساعت به افراد تحت حمایت ارائه شد که از این تعداد هزار و 710 نفر از افراد آموزش دیده زنان بوده‌اند.

وی با بیان اینکه امسال نزدیک به پنج هزار طرح فعال در استان قم داریم، ادامه داد: امید است در سال 1398 که مزین به نام رونق تولید است کمیته امداد در راستای منویات مقام معظم رهبری گام‌های موثرتری جهت ایجاد اشتغال و کمک به کارفرمایان و تولید بردارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: