کد خبر: 3812324
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
حجت‌الاسلام حاج ابوالقاسم:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ عضو مجلس خبرگان رهبری و حافظ کل قرآن کریم گفت: نکته مهم آیات مرتبط با مسجد ضرار این است که گاهی برخی افراد در پوشش بنای خیر و فضای مذهبی دنبال ایجاد تفرقه هستند؛ شیعیان انگلیسی و طرفداران اسلام آمریکایی از این قبیل هستند.

شیعیان انگلیسی مصداق بناکنندگان مسجد ضرار هستندبه گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم، امروز 27 اردیبهشت ماه در ابتدای جلسه ترتیل‌خوانی حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به داستان مسجد ضرار گفت: نکته مهم این آیات این است که گاهی برخی افراد در پوشش بنای خیر و فضای مذهبی دنبال ایجاد تفرقه هستند؛ شیعیان انگلیسی و اسلام آمریکایی از این قبیل هستند؛ کسانی که در کنار صهیونیست‌ها هستند و به جای یاری شیعیان و مدافعان حرم در کنار داعش می‌ایستند اینها همه مصداق مسجد ضرار هستند که پیامبر مجبور شدند آن را آتش بزنند.

وی با بیان اینکه چنین مراکزی که محل تجمع دشمنان و منافقان است باید از بین برود و خراب شود تصریح کرد: این اتفاق در آستانه جنگ تبوک بوده است؛ در جنگ تبوک برخی افراد شرکت کردند ولی برخی دیرتر شرکت کردند و برخی اصلا نرفتند.

وی افزود: پیامبر وقتی از تبوک برگشتند آن سه نفر که از جهاد همراه پیامبر سرپیچی کردند مورد حصر اجتماعی قرار دادند تا جایی که مسلمین و حتی همسران آنان هم با آنان قطع رابطه کردند و کارشان به جایی رسید که به بیابان گریختند و بعد از 50 روز گریه و التجاء خداوند توبه آنان را پذیرفت.

حاج ابوالقاسم با اشاره به یک ماجرای تاریخی بیان کرد: کسانی که پیام دوستی از طرف دشمنان به آنان می‌رسد باید بر خود بلرزند که چه شده است که دشمنان به آنان طمع کرده و پیام می‌دهند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: