کد خبر: 3805593
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
حجت‌‌الاسلام ارزانی:
گروه اجتماعی ــ رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور با بیان اینکه اختتامیه جشنواره قرآنی مدهامتان، ۱۲ اردیبهشت‌ماه در مشهد برگزار خواهد شد از فعالیت ۲۴ هزار کانون در مساجد خبر داد.
24 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد فعالیت دارند/ 12 اردیبهشت؛ اختتامیه جشنواره قرآنی« مدهامتان»به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور، امروز، دوم اردیبهشت‌ماه در دیدار با مراجع و علما در قم از برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان خبر داد و گفت: گفت: سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در رشته‌های مختلف قرآنی اعم از حفظ و قرائت برگزار شده و مراسم اختتامیه آن هم 12 اردیبهشت‌ماه در مشهد برگزار می‌شود.
ارزانی با بیان اینکه 32 هزار نفر در مرحله مقدماتی که در استان‌ها برگزار شد حضور یافتند، تصریح کرد: مرحله نهایی با حضور 300 نفر در مشهد برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه دبیرخانه دائمی این جشنواره در مشهد ایجاد شده است از فعالیت 24 هزار کانون در مساجد کشور خبر داد و افزود: ‌در زمینه فعالیت کانون‌ها، سامانه‌ای از ابتدای سال 1397 راه‌اندازی شد و تاکنون بیش از 23 هزار کانون ثبت نام شده‌اند.
وی ادامه داد: همچنین بیش از دومیلیون و صدهزار عضو در‌ این سامانه ثبت نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود این آمار تا پایان امسال به 5 میلیون نفر برسد.
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با بیان اینکه ورود به بحث فضای مجازی از برنامه‌های سال جاری است، تصریح کرد: برنامه‌های کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد با محوریت قرآن، صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه برگزار خواهد شد که جشنواره مدهامتان از برنامه‌های اصلی در بخش قرآنی است.
ارزانی همچنین با بیان اینکه تا سال گذشته، 10 هزار مربی قرآن در هزار و 500 خانه نور تربیت شده‌اند، اظهار کرد: یکی از رویکردهای مهم در کانون‌های مساجد، توجه به کودکا‌ن، نوجوانان و جوانان است زیرا تعداد بسیاری از اعضای کانون‌های مساجد از این اقشار هستند.
وی با اشاره به هم‌اندیشی استادان قرآنی با محوریت بحث مساجد که طی چند روز قبل در قم برگزار شد، بیان کرد: در این هم‌اندیشی راه‌های تحقق بیانیه انقلاب با محوریت مساجد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: