کد خبر: 3777611
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
گروه اجتماعی ـ سرپرست مرکز علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی قم با بیان اینکه مجموعه علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی یکی از غنی‌ترین مجموعه‌های علمی ـ کاربردی در سطح استان است از برپایی کانون‌های مشاوره توسط این مرکز خبر داد.
برپایی کانون‌های مشاوره توسط مرکز علمی کاربردی استان قمسیده‌شبنم فاطمی، سرپرست مرکز علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی قم در گفت‌وگو با ایکنا از قم، گفت: نهاد جهاد دانشگاهی سال 1359 برای ترمیم زیرساخت‌های فرهنگی ـ تربیتی دانشگاه‌ها در دل دانشگاه شکل گرفت و چون همزمان با فعالیت‌های فرهنگی، فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی هم دارد به تدریج از رسالت خود گسترده‌تر عمل کرده و در حوزه‌های پژوهشی و آموزشی در کشور خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهد.
سرپرست مرکز علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: جهاد دانشگاهی در تمامی استان‌ها و شهرستان‌های کشور در حال فعالیت است و در بخش‌های آموزشی مشغول خدمت‌رسانی  به تمامی افرادی است که می‌خواهند از خدمات جهاد دانشگاهی بهره‌مند شوند.
وی افزود: در قسمت فرهنگی جهاد دانشگاهی خبرگزاری ایسنا با شعار هر دانشجو یک خبرنگار مشغول به فعالیت است همچنین خبرگزاری قرآنی ایکنا به زبان‌های زنده دنیا و در سطح جهان مشغول به کار است. مجموعه ایسپا که از مجموعه‌های فرهنگی و از بازو‌های نظر‌سنجی است و نظر‌سنجی‌های مختلف در حوزه مربوط به آینده کشور در این بخش انجام می‌شود.
فاطمی اظهار کرد: در بخش فعالیت‌های پژوهشی، پژوهشگاه رویان و پژوهشگاه گیاهان دارویی در سطح کشور در حال فعالیت هستند و از افتخارات جهاد دانشگاهی سطح کشوری به حساب می‌آیند و بخش‌های عمده‌ای از این افتخارات را استان قم در غالب مرکز خدمات تخصصی درمان ناباروری انجام داده است. پروژه‌های تخصصی و مراکز خدمات تخصصی که ملحق به مراکز جهاد دانشگاهی هستند در جهاد دانشگاهی قم انجام شده و مشغول به کار هستند.
سرپرست مرکز علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی با تأکید برخدمات آموزشی جهاد دانشگاهی، گفت: آموزش های کوتاه مدت در سطوح تخصص عمومی در سطح کشور انجام می شود که با گرفتن مجوزهای معتبر از وزارت علوم این آموزش‌ها به صورت گسترده‌تری صورت می گیرد.
فاطمی با اشاره به مرکز علمی کاربردی استان قم به عنوان یکی از مراکز خدمت رسانی جهاد دانشگاهی قم، بیان کرد: مجموعه علمی کاربردی یکی از غنی‌ترین مجموعه‌های علمی کاربردی در سطح استان است و به‌دلیل داشتن زیر ساخت‌های پژوهشی و آموزشی متنوع به بهترین نحو در این حوزه خدمت‌رسانی می‌کند.
وی درپایان افزود: مرکز علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی قم با داشتن مجوز از واحد استان قم در گروه‌های متفاوت از جمله IT، فرهنگ و هنر و... مشغول به فعالیت است همچنین دربخش روان شناسی فعالیت‌های ارزنده‌ای در غالب کانون‌های مشاوره برای متقاضیان انجام می‌دهد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: