کد خبر: 3841687
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
توسط انتشارات جهاددانشگاهی استان قم؛
گروه فرهنگی ــ کتاب «اندیشه سیاسی امام خمینی» به قلم علی شیرخانی توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان قم منتشر شد.

«اندیشه سیاسی امام خمینی» منتشر شدبه گزارش ایکنا از قم، در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: « امام خميني يكي از بارزترين چهره‌های فکری و معرفتی است كه آرا و انديشه‌هايش در شكل‌گيري انقلاب اسلامي و ایجاد نظام جمهوري اسلامي بيشترين نقش را داشته است و به جرأت مي‌توان گفت كه تأسيس نظام جمهوري اسلامي در ايران با هدف توجه به شريعت آسماني و احياي آن بر اساس آرا، نظرات و انديشه‌هاي سياسي امام خميني كه به عنوان معمار بزرگ آن نیز شناخته شده است، صورت گرفته است.

اين در حالي است كه امام خميني يكي از دانشمندان و فقیهان بزرگ مسلمان در دوران معاصر است كه نه تنها انقلاب  اسلامی را در ثلث آخر سده بيستم میلادی رهبري و هدايت نمود بلکه توانست علي‌رغم محدوديتها و موانع فراوان، با ارائه آرا، دیدگاهها و نقطه نظرات  خویش، نظام جمهوري اسلامي را به عنوان نظامی دینی – مردم سالار یا مردم سالاری دینی در ايران بنيان نهد. بعلاوه او پس از ایجاد نظام جمهوری اسلامی بر مبنای نظریه ولایت فقیه، به مدت ده سال رهبري نظام و شكل دادن به اركان و بنيان‌هاي اصلي و ساختارهای مهم آن را نيز بر دوش گرفت و بر همين اساس به پي‌ريزي اساسی مهم در تاريخ ایران پرداخت.
بر این مبنا فهم اندیشه‌های  سیاسی اجتماعی امام خمینی(ره) که خود را در فلسفه سیاسی  متجلی می کند ضرروتی اساسی است که در این نوشتار به آن پرداخته خواهد شد. و جنبه های مختلف اندیشه های امام خمینی(ره) مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.»
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: