کد خبر: 3836720
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
آیت‌الله مکارم شیرازی:
گروه سیاست و اقتصاد ــ مرجع تقلید شیعه با بیان اینکه دولت به قم و حوزه بدهکاری دارد، گفت: قم مرکز حوزه‌های علمیه، پایگاه اصلی فقاهت و مرجعیت و خاستگاه انقلاب اسلامی است.
دولت به قم و حوزه بدهکاری داردبه گزارش ایکنا از قم به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار استاندار قم، با تبریک دهه امامت و ولایت بویژه عید سعید غدیر، گفت: شهر مقدس قم به دلیل وجود بارگاه منور کریمه اهل بیت(ع)، مسجد مقدس جمکران و حوزه‌های علمیه، دارای موقعیتی ممتاز و استثنایی است.
وی افزود: قم مرکز حوزه‌های علمیه، پایگاه اصلی فقاهت و مرجعیت، خاستگاه انقلاب و دارای جاذبه های معنوی و مذهبی بسیاری است و سالانه بیش از ده میلیون نفر از داخل و خارج کشور به این شهر  سفر می‌کنند.
این مرجع تقلید شیعه ویژگی دیگر قم را سابقه تاریخی آن دانست و بیان کرد: شهر قم از زمان ائمه معصومین(ع) مورد توجه بوده؛ وجود مسجد مقدس امام حسن عسکری(ع) دلیل و شاهدی بر این مدعاست؛ همچنین قمی‌ها و رجال این شهر از قدیم الایام مورد توجه بوده‌اند.
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این که دیگر شهرهای کشور جز مشهد چنین امتیازاتی را ندارند، ادامه داد: این موقعیت و جایگاه توجه بیشتر و ویژه دولتمردان را می‌طلبد؛ اما متاسفانه دولت آن عنایت شایسته و لازم را نسبت به این شهر ندارد.
وی با تاکید بر این که دولت به قم و حوزه بدهکاری دارد، تصریح کرد: باید مسئولان و دولتمردان محترم را به امتیازات و موقعیت ویژه این استان توجه داد تا آنچه شایسته این شهر مذهبی و علمی است اتفاق بیفتد.
این استاد برجسته حوزه علمیه تاکید کرد: همه باید دست به دست هم دهند تا قمی آباد، بالنده و با نشاط  معنوی و دینی داشته باشیم.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: