نظام اسلامی احیاگر نظام غدیر استبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، ظهر تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) امروز، 30 مردادماه در دیدار مسئولان ستاد کنگره بزرگداشت ۶ هزار شهید استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: در دوران‌های مختلف در احیای روز غدیر با آن هدفی که پیامبر مورد نظر داشتند همتی نبود به همین علت این عید بزرگ به فراموشی سپرده شد تا اینکه انقلاب اسلامی با نگاه نظام ولایی تأسیس و به برکت انقلاب و تلاش مردم اصل موضوع ولایت نیز احیا شد.

وی افزود: نظام اسلامی احیاگر نظام غدیر است، هر چند بسیاری برای فراموشی نظام غدیر تلاش کردند اما نتوانستند به هیچ نتیجه‌ای برسند.

آیت‌الله سعیدی یادآور شد: حضرت زهرا(س) برای اینکه غدیر در مدینه بماند و از بین نرود نخستین شهید غدیر که حضرت محسن(ع) هستند را تقدیم کردند.

امام‌جمعه قم از توطئه‌های مختلف دشمنان اهل‌بیت(ع) برای جلوگیری از ظهور و بلوغ ولایت در دوران بعد از رحلت پیامبر اسلام(ص) یاد کرد و ادامه داد: در طول تاریخ چندین عید مهم از جمله غدیر درگیر انحرافاتی شدند اما به برکت انقلاب بخشی از این انحراف‌ها رفع شده‌ است.

آیت‌الله سعیدی از ولایت به‌عنوان استمرار رسالت نام برد و بیان کرد: گره خوردن غدیر با شهدا اهمیت بسیاری دارد که با فعالیت‌های مختلف از جمله یادواره‌ها و کنگره‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) ‌بر لزوم احیای یاد و خاطره شهدای فراموش‌ شده تأکید کرد و افزود: اگر همه شهدا در کنار یکدیگر اکرام شوند توجه مردم نیز بیشتر جلب می‌شود به‌عنوان نمونه شهدای ۱۵ خرداد از جمله شهدایی هستند که کمتر از آن‌ها یاد شده‌است.

انتهای پیام