کد خبر: 3836158
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
گروه فرهنگی ــ رئیس اداره سینمایی اداره ارشاد قم از برگزاری جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان به مدت ۵ روز در قم خبر داد و گفت: تیم داوری ۱۵ نفره متشکل از دانش‌آموزان ۹ تا ۱۵ سال استان، ۱۰ فیلم این جشنواره را داوری خواهند کرد.

‎‌جشنواره‌های کودک و نوجوان به قم می‌آید/ داوری آثار توسط دانش‌آموزان قمیبه گزارش ایکنا از قم، محمدکاظم رضوانی، رئیس اداره سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، امروز، 28 مردادماه در نشست شورای هماهنگی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان استان قم که در مرکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم برگزار شد، اظهار کرد: سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان همزمان با استان اصفهان در 30 استان کشور برگزار خواهد شد.

وی از اکران 10 فیلم جشنواره کودکان و نوجوانان در قم خبر داد و گفت: این جشنواره به مدت 5 روز از پنجشنبه، 31 مرداد تا دوشنبه، 4 شهریور در سینما کانون قم واقع در شهرک پردیسان اکران می‌شود.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، افزود: سینما کانون واقع در مرکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان که جزو سینماهای اصلی استان محسوب می‌شود، به عنوان میزبان این جشنواره در قم معرفی شد.

رضوانی بیان کرد: برگزاری این جشنواره در مرکز پرورش فکری کودکان و نوجوان قم می‌تواند زمینه‌ساز معرفی بیشتر خدمات فرهنگی این نهاد در حوزه کودک و نوجوان شود.

دبیر اجرایی جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان در استان قم افزود: در صورت برگزاری مطلوب جشنواره کودک و نوجوان در سینمای کانون، این سینما می‌تواند کاندیدای برگزاری جشنواره‌های فیلم کوتاه، سینما حقیقت و فیلم فجر باشد.

رضوانی همچنین از اکران فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان توسط سینما سیار در 144 نقطه کشور خبر داد و گفت: این رخداد نیز در بخش‌های استان قم از جمله کهک، قنوات، فردو و وشنوه برگزار خواهد شد.

وی یکی از سیاست‌های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را توسعه جشنواره‌های سینمایی در استان‌ها عنوان کرد و افزود: این سیاست با هدف تحقق رویکرد «ایران فقط تهران نیست» دنبال می شود و بر همین اساس، جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان بیشتر در توابع استان‌ها برگزار می‌شود.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم یادآور شد: برگزاری جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان در شهرک پردیسان قم، به نوعی مانور فرهنگی و هنری در منطقه‌ای است که از سرانه برنامه‌های فرهنگی کمتری در طول سال برخوردار است.

رضوانی، یکی از اتفاقات مثبت جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان را صدور مجوز داوری در استان‌ها بیان کرد و گفت: تیم داوری 15 نفره متشکل از دانش آموزان 9 تا 15 سال در استان انتخاب شده و در طی 5 روز جشنواره، جایگاهی برای این عزیزان در سالن‌ نمایش فیلم تدارک دیده می‌شود و نتیجه داوری به جشنواره در اصفهان ارسال خواهد شد که در نهایت با جمع‌بندی داوری‌های سراسر استان‌های کشورها، به فیلم‌های برگزیده جایزه اهدا می‌شود.

وی یادآور شد: دوره آموزشی کوتاه‌مدت با هدف شناخت فیلم و داوری آثار با تدریس سیدامیر طباطبایی از فیلمسازان استان برای تیم داوری دانش‌آموزان قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: