کد خبر: 3835686
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
گروه اجتماعی ــ مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از صدور مجوز احداث ایستگاه‌های صلواتی در مسجد جمکران برای عید غدیر خبر داد و اظهار کرد:‌ اخذ مجوز برای ایجاد ایستگاه صلواتی ضروری است.
ایستگاه‌های صلواتی بدون مجوز در قم جمع‌آوری می‌شوندبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید‌محسن میرهادی، مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم در جمع خبرنگاران درباره اقدامات شهرداری برای عید غدیر گفت: مناطق هشتگانه شهرداری و سازمان‌های تابعه آمادگی کامل را در راستای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم عید غدیر با آماده‌سازی، آذین بندی با پارچه‌های الوان سبز و نورپردازی را در سطح شهر و اطراف حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به ویژه بلوار پیامبر اعظم(ص) در دستور کار قرار داده‌اند.
 
وی افزود: با توجه به برگزاری مراسم پیاده‌روی که روز سه‌شنبه انجام می‌شود که شروع مراسم از ساعت ۱۷ از حرم مطهر است و تا ساعت ۱۹ در مسجد مقدس جمکران به پایان می‌رسد، برنامه‌ریزی شده که ستادهای هشتگانه مناطق در طول مسیر به خدمت‌رسانی بپردازند.
 
وی با بیان اینکه استقرار نیروهای آتش‌نشانی در راستای تأمین ایمنی مراسم از دیگر اقدامات شهرداری است، افزود: اکیپ‌های آتش‌نشانی در حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران و طول بلوار پیامبر اعظم(ص) ایمنی مراسم را تأمین می‌کنند.
 
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم بیان کرد: نیروهای اداره‌کل تخلفات شهری در آماده‌باش کامل برای کنترل ناهنجاری های اجتماعی در روز عید غدیر هستند.
 
وی گفت: با توجه به هماهنگی با مسجد مقدس جمکران امسال شهروندان و هیئت‌ها برای بررسی درخواست احداث ایستگاه‌های صلواتی می‌توانند به مسجد مقدس جمکران و یا حوزه خدمات شهری شهرداری مراجعه کنند.
 
وی ضمن تأکید بر دریافت مجوز احداث ایستگاه‌های صلواتی افزود: از ادامه فعالیت ایستگاه‌هایی که مجوز لازم را دریافت نکرده باشند جلوگیری می‌شود.
 
میرهادی ادامه داد: برای تسریع در صدور مجوز احداث ایستگاه‌های صلواتی روز قبل از عید غدیر کمیته‌ای در مسجد مقدس جمکران تشکیل می‌شود که پس از بررسی مجوز لازم را صادر می‌کند تا مشکلی در حوزه بهداشت، سلامت و ترافیک ایجاد نشود.
 
وی در پایان اظهار کرد:‌ تاکنون ۱۰ درخواست احداث ایستگاه صلواتی برای عید سعید غدیر داده شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: