کد خبر: 3835059
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ جمعی از جوانان انگلیسی شرکت‌کننده در دوره آموزشی شیعه‌شناسی در قم شامگاه چهارشنبه، 23 مردادماه از دارالقرآن علامه طباطبایی(بیت قدیمی علامه) بازدید کردند.

بازدید جمعی از جوانان انگلیسی از دارالقرآن علامه طباطبای(ره) در قمبه گزارش ایکنا از قم، مرتضی نجفی قدسی، مدیردارالقرآن علامه طباطبایی(ره) در این مراسم ضمن خوشامدگویی به این گروه گفت: مرحوم علامه طباطبایی علاوه بر فقه، اصول، تفسیر و فلسفه، در عرفان و اخلاق نیز سرآمد بودند و معنویت و آثار تقوی در ایشان متبلور بود.

وی با بیان اینکه علامه، عالمی متخلق به اخلاق الهی بود، افزود: اهل بیت(ع) حقایق هستی را می‌دیدند و اهل عرفان نیز در راستای تبعیت از اهل بیت به حقایقی از عالم پی می‌برند؛ کسانی که از اولیای الهی هستند می‌توانند تسبیح موجودات هستی را درک کنند و بشنوند، همان طور که در آیات شریفه قرآن به تسبیح موجودات تصریح شده است یا در داستان حضرت سلیمان(ع) سخن از شنیدن گفت‌وگوی مورچه‌ها با همدیگر از سوی سلیمان است.

نجفی قدسی بیان کرد: علامه طباطبایی دارای این مرتبه عرفانی بود که صدای تسبیح موجودات را می‌شنید یا وقتی به حرم حضرت معصومه(س) مشرف می‌شد و سلام می‌داد، جواب سلام آن حضرت را می‌شنید و سخنان غیبی به گوش او آشنا بود.

وی ادامه داد: صبیه ایشان که همسر شهید آیت‌الله قدوسی هستند، نقل می‌کردند ما خیلی دوست داشتیم که با پدر به حرم مشرف شویم زیرا وقتی ما با پدرمان به حرم می‌رفتیم و سلام می‌دادند، گاهی از ما می‌پرسیدند که آیا شما هم جواب سلام را شنیدید؟ یا از همسر مکرمه ایشان نقل است که شبی دیدم علامه از رختخواب برخاسته و استراحت نمی‌کنند و وقتی دلیلش را پرسیدم، فرمودند صدای تسبیح موجودات اجازه نمی‌دهد که بخوابم! لذا من هم با آنها همراه شدم.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) بیان کرد: به همین دلیل علامه یک عالم ربانی و انسان خدایی بود و هر کسی که با او ملاقاتی داشت او را این گونه می‌یافت.

بازدید جمعی از جوانان انگلیسی از دارالقرآن علامه طباطبای(ره) در قم

در پایان این مراسم شرکت‌کنندگان از کتابخانه و اتاق محل زندگی علامه طباطبایی و برخی آثار به یادگار مانده از ایشان بازدید کردند.

یادآور می‌شود، این گروه از جوانان شیعه انگلیسی از سوی مؤسسه بین‌المللی مطالعات اسلامی حوزه علمیه قم برای شرکت در دوره شیعه‎شناسی در قم حضور یافته‌اند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: