کد خبر: 3822123
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
حجت‌الاسلام شیخ‌نبیل قاووق:
گروه سیاست و اقتصاد ــ عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان با تأکید بر اینکه اتحاد فلسطینی‌ها مشروعیت کنفرانس بحرین را از بین برد، گفت: شهر مقدس قم همواره از فلسطین حمایت کرده و برای احقاق حق آنان کنفرانس برگزار می‌کند و حال آنکه در بحرین، حکومت‌های ظالم و خودفروخته برای تضییع حق فلسطینی‌ها نشست برپا می‌کنند.

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام شیخ نبیل قاووق، شامگاه دوشنبه در همایش بین الملی «شباب المقاومة» که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار کرد: درود می‌فرستم بر شیخ عیسی قاسم که در مقابل حکومت جور و ظلم ایستادگی کرد؛ فلسطین محور همه برنامه‌های مقاومت و محور شخصیت‌هایی است که در این همایش حضور دارند.
وی افزود: درود سید حسن نصرالله و تشکر ایشان را از این همایش به اطلاع می‌رسانم؛ این همایش دومین همایشی است که برای جوانان مقاومت برگزار می‌شود که صفوف مقاومت را تحکیم می‌کند.
عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان با اشاره به حیله آمریکا در قبال کشورهای عربی گفت: آمریکا و اسرائیل می‌خواهند هزینه عقب نشینی‌ها را هم حکومت‌های عربی بدهند، کنفرانس منامه خیانت بزرگی به مقاومت و اسلام است و ما از این خیانت نمی‌گذریم.
وی با اشاره به موضع واحد گروه‌های فلسطینی در قبال قدس گفت: کنفرانس منامه خیانت بزرگی به مقاومت و اسلام است و ما از این خیانت نمی‌گذریم.
نبیل قاووق تاکید کرد: اگر خورشید در دست راست ما و ماه در دست چپ ما باشد، به هیچ وجه قدس را نمی‌فروشیم، چرا که قدس مسئله‌ای آسمانی است و ترامپ باید بداند که اگر حق فلسطینی‌ها خورده شود، دست به سلاح می‌برند.
عضو شورای مرکزی حزب‌ الله لبنان مطرح کرد: گروه‌های فلسطینی دارای موضع واحدی هستند و این موضع محکم و واحد فلسطینی‌ها دیگر هیچ مشروعیتی برای کنفرانس منامه باقی نمی‌گذارد.
وی مواضع اخیر ترامپ در مقابل جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: این روزها ترامپ در مقابل ایران خوار شده و حکام عرب در برخورد با او باید به آیت‌الله خامنه‌ای اقتدا کنند.
نبیل قاووق با تمجید از زحمات شیخ عیسی قاسم در بحرین عنوان کرد: شیخ عیسی قاسم یکی از برکات انقلاب اسلامی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: