کد خبر: 3821477
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
آیت‌الله سبحانی: 
گروه اجتماعی ــ آیت‌الله سبحانی گفتند: بسیج ملی کنترل فشار خون، طرح بسیار مناسبی است که ضرورت آن در جامعه احساس و باید همه افراد جامعه در آن شرکت کنند.
همه در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون شرکت کنند به گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی اول تیر در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به اجرای طرح بسیج با اشاره به این موضوع که پیشگیری بهتر از درمان است گفت: این امر در روایات نیز بیان شده به گونه‌ای که در حدیثی آمده است، معده مرکز بیماری‌هاست و سرچشمه بیماری‌ها نیز از معده است و بهترین دوا نیز پرهیز و پیشگیری است.
این مرجع تقلید افزودند: بسیج ملی کنترل فشار خون، طرح بسیار مناسبی است که ضرورت آن در جامعه احساس و باید همه افراد جامعه در آن شرکت کنند، بسیاری از مردم از فشار خون بالا رنج می‌برند، اما خودشان خبر ندارند که این بسیار خطرناک است و با اجرای این طرح آنها متوجه بیماری خود شده و با پیشگیری می‌توانند در کنترل آن بکوشند.
آیت‌الله سبحانی تاکید کردند: البته مرگ برای همه بوده و زمان آن نیز دست خداوند است، اما چه بهتر انسان با پیشگیری، در بهتر زندگی کردن بکوشد.
ایشان با اشاره به اثرات منفی استفاده از نمک در غذا گفتند: بنده به هیچ عنوان از نمک استفاده نمی‌کنم، چرا که در مواد اولیه هر غذا، نمک مورد نیاز بدن وجود دارد و این نمک مشکلات بسیاری در سلامتی انسان‌ها و افزایش فشار خون به بار خواهد آورد.
همچنین در این دیدار ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، ضمن تشریح فعالیت‌های طرح بسیج ملی فشار خون گفت: در مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها و همچنین ایستگاه‌های سیار، این طرح در حال اجرا است و مردم با مراجعه به این مراکز اقدام به ثبت فشار خون به صورت رایگان می‌کنند.
وی افزود: فشار خون بالا، هیچ علائم ظاهری ندارد و اجرای این طرح می‌تواند در شناسایی افرادی که از این بیماری رنج می‌برند، موثر باشد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: