کد خبر: 3821025
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
آیت‌الله علوی گرگانی:
گروه سیاست و اقتصاد ــ مرجع تقلید شیعه با بیان اینکه نباید نعمت حجاب از دست برود، گفت:  برخورد با بی حجابی خواست مراجع تقلید، علما و مردم متدین است.
برخورد با بی‌حجابی خواست علما و مردم استبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی 30 خرداد در دیدار فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: طرح ناظر طرحی عالی و مثبت است اما نیروی انتظامی باید اهداف، نحوه اجرا  و مراحل این طرح را به مردم اطلاع‌رسانی کند تا حجت بر همگان تمام شود و هیچ متخلفی اظهار بی اطلاعی نکند.
وی با اشاره به ظرافت‌های اجرای این طرح تصریح کرد: مجریان طرح بایستی به صورت مودبانه تذکر دهند و به یک یا دو تذکر بسنده نکنند، بلکه تذکرات با زبانی خوش و نرم تکرار شود.
آیت‌الله علوی گرگانی خطاب به مسئولان نیروی انتظامی گفت: نگذارید نعمت حجاب از دست برود، برخورد با بی حجابی خواست مراجع تقلید، علما و مردم متدین است، چندین هزار شهید تقدیم شده و این همه زحمات کشیده شده تا اینکه اسلام، ناموس و حجاب حفظ شود.
وی با اشاره به اینکه شیطان بیکار نمی‌نشیند و دلش می‌خواهد بازارش گرم باشد، یادآوری کرد: وظیفه ما حفظ ارکان و حفظ سد و قلعه‌هاست به اطلاع همه مومنین می رسانیم و از شهروندان و روستائیان استدعا داریم این اصل را محافظت ومواظب باشند کشف حجاب نکنند البته حجاب در حد معمول کفایت می‌کند.
آیت الله علوی گرگانی، فرمانده نیروی انتظامی را پیرو خط رهبری دانست که فرمایشات مقام معظم رهبری و مراجع تقلید را با جدیت دنبال می‌کند ، بیان کرد: ثواب آخرت را درنظر بگیرید، خداوند متعال فرموده ثواب دنیا و آخرت را اگر بخواهید به شما می‌دهیم ولی بدانید که هر عملی پاداشی  دارد و خداوند به شما توفیق دهد.
سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم نیز در ابتدای این دیدار اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید، ائمه جمعه و مردم متدین عفاف و حجاب است، البته در بحث عفاف و حجاب 26 دستگاه نقش دارند که بخش اعظم آن فرهنگی است و بخش کوچکی هم اجرایی و مسئولیتش بر عهده ناجا  است.
وی افزود: عده‌ای از روی عناد و یا ناآگاهی به کشف حجاب و ترویج فساد روی آورده و بعضی از دستگا‌ های مسئول هم اراده ای برای اصلاح وضعیت ندارند، لکن نیروی انتظامی محکم پای کار ایستاده است.
آقاخانی ادامه داد: نیروی انتظامی برای برخورد با بی حجابی و کشف حجاب در داخل خودروها طرح «ناظر یک» را طراحی و به مرحله اجرا گذاشته و در این طرح عیون محسوس و غیرمحسوسی را سازماندهی و به کارگیری کرده است.
وی تاکید کرد: خودروهایی که راننده و یا سرنشینان آن اقدام به کشف حجاب کنند پیامکی به مالک خودرو ارسال می‌شود که ظرف سه روز به مرکز پلیس مراجعه کند، برای بار اول تذکر داده شده و تعهد اخذ می‌شود، اگر برای باردوم تکرار شد، تذکر داده شده و خودرو توقیف می‌شود و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی می‌شود.
فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: همانطورکه فرمانده ناجا اعلام کرده، موارد اخلاقی و منکراتی و کشف حجاب، خط قرمز پلیس است و هرگز از اجرای قانون و برخورد با متخلفان کوتاه نخواهیم آمد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: