کد خبر: 3820738
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
گروه اجتماعی ــ ‌عضو مجلس خبرگان رهبری ‌در پیامی ارتحال محمدرضا حافظی، رئیس جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور را تسلیت گفت.
عضو خبرگان رهبری ارتحال رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز را تسلیت گفتبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله ‌احمد مبلغی، ‌عضو مجلس خبرگان رهبری ‌در پیامی درگذشت محمدرضا حافظی، رئیس جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور را تسلیت گفت.
متن پیام آیت‌الله احمد مبلغی بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
خبر درگذشت نیکوکار ارجمند، مرحوم دکتر محمدرضا  حافظی موجب تأثر گردید، واژه (نیکوکاری) که این  مرحوم متصف به مرتبت بالایی از آن بود، از واژه‌های محوری قرآن به حساب می‌آید. بر اساس منطق قرآنی  نیکوکاری، جایگاهی بلند مرتبه و نقطه‌ای بالا دست است که همه باید بکوشند به آن دست پیدا کنند. تعبیر نیل و رسیدن به نیکوکاری که در قرآن آمده است‌(لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّى تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ) از این  واقعیت  حکایت می کند که چنین نیست هر کس به این جایگاه دست يابد؛ بلكه فراهم آمدن شرایط ویژه‌اى همچون: سخاوت و ایثار ضروری است تا این جایگاه احراز گردد.
مرحوم حافظی توانست به جایگاه رفیع نیکوکاری دست پیدا کند؛بلکه فراتر در این جایگاه توانست استقرار پیدا کند؛ تا آنجا که  عنوان نیکوکاری، وجه تمایز‌بخش و همیشه همراه با یاد و نام و خاطره او  گشته بود و با نام او نیکوکاری تداعی می‌گشت. چتر نیکوکاری او، خدمات گوناگونی را پوشش می‌داد و‌ از نظر جغرافیایی نیز دامنه گسترده‌ای را در‌بر‌می‌گرفت، باید اذعان کرد که نیکوکاری او مرز نمی‌شناخت.
مرحوم حافظی افتخاری برای برای گروه‌ها و مجموعه‌های بسیاری است؛ برای شهرستان بروجرد و مردم گرانمایه این شهر، برای استان عزیز لرستان و مردم شریف آن، برای نهادهای خیریه کشور و اعضاء ارجمند آن، و برای حرکت سازنده مدرسه‌سازی و  خیرین عزیز مدرسه‌ساز.
روحش شاد و یادش برای همه همواره و همیشه گرامی باد، اینجانب این مصیبت را به مقام معظم رهبری، جامعه نیکوکاران کشور، مردم شریف استان لرستان به ویژه مردم عزیز شهرستان بروجرد و به ویژه‌تر به خانواده این مرحوم تسلیت عرض می‌نمایم.»
احمد مبلغی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: