کد خبر: 3820601
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
گروه فرهنگی ــ برنامه‌های اوقات فراغت برای کودکان و نوجوانان در ۲۳ کتابخانه استان قم همزمان با فصل تابستان برگزار خواهد شد.
اجرای برنامه‌های فرهنگی در ۲۳ کتابخانه قمبه گزارش ایکنا از قم، برنامه‌های اوقاف فراغت برای کودکان و نوجوانان در فصل تابستان در 23 کتابخانه استان قم برگزار می‌شود که یکی از این طرح‌ها، طرح نشست‌های کتابخوان است.
اشتراک‌گذاری با لذت مطالعه یک کتاب، شعار این طرح است که پنج تا هفت نفر از کودکان به صورت عمومی گرد هم جمع می‌شوند و کتابی را که مطالعه کرده‌اند برای مطالعه در اختیار سایر کودکان نیز قرار می‌دهند.
طرح قصه‌گویی برای خردسالان
یکی دیگر از برنامه‌ها جمع‌خوانی برای کودکان و نوجوانان است که در این طرح یک کتاب را به صورت گروهی مطالعه کرده و با یکدیگر در خصوص آن بحث می‌کنند همچنین طرح نقد و بررسی و معرفی کتاب‌های مناسبتی از جمله برنامه‌های این ایام است.
برنامه‌های فرهنگی اوقات فراغت در ۲۳ کتابخانه استان قم همچنین کلاس‌های آموزشی سبک زندگی و مشاوره خانواده در بخش‌های استان برگزار می‌شود.
برپایی کلاس‌های خوشنویسی، کلاس‌های هنری و ادبی، قصه‌خوانی و قصه‌گویی و کانون‌های ادبی، بازی با توجه به وجود قفسه اسباب بازی و آموزش قصه‌خوانی برای کودکان توسط مادر از دیگر فعالیت‌های در نظر گرفته شده برای ایام تابستان محسوب می‌شود.
یادآور می‌شود، همه کتابخانه‌های عمومی استان دارای بخش کودک و نوجوان هستند و شش کتابخانه در شهر قم نیز به صورت مجزا دارای بخش کودک و نوجوان هستند و همه بخش‌های استان نیز بخش کودک و نوجوان را به صورت مجزا دارند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: