کد خبر: 3819939
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
معاون استاندار قم:
گروه اجتماعی ــ معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری قم با بیان اینکه آمار طلاق در استان قم نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، گفت: رتبه استان قم در سطح کشور چهارم بوده اما اکنون با تلاش‌های انجام شده به جایگاه هفتم رسیده است.
رتبه قم در آمار طلاق کاهش یافتبه گزارش ایکنا از قم، محمدرضا هاشمی، معاون سیاسی امنیتی استاندار قم شامگاه 26 خرداد در نشست قرارگاه ۱۹ دی استان قم ضمن تقدیر از فعالیت‌های این قرارگاه اظهار کرد: تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و حاشیه‌نشینی در دستور کار معاونت سیاسی امنیتی استانداری قم قرار دارد.
وی با بیان اینکه آمار طلاق در استان قم نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، اضافه کرد: رتبه استان قم در سطح کشور چهارم بوده اما اکنون با تلاش‌های انجام شده به جایگاه هفتم رسیده است. 
معاون سیاسی امنیتی استاندار قم یادآوری کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند ظاهر شهر مقدس قم مورد پسند نیست به همین علت مباحث ظاهری شهر باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه استان قم برای استان‌های مختلف کشور خوراک معنوی را تهیه می‌کند، مطرح کرد: امیدواریم دستگاه‌های فرهنگی اهتمام جدی‌تری نسبت به مسائل قم داشته باشند و از ظرفیت‌های خود در قم استفاده کنند.
هاشمی تصیح کرد: مباحث مختلف نظارتی از جمله نظارت بر حجاب و عفاف در ادارات استان قم با استفاده از گروهی ۳۵ نفره در تمامی ادارات استان قم درحال دنبال شدن است.
وی از حجم قابل توجه دانشجویان غیربومی در استان قم یاد کرد و گفت: برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از تجمعات دانشجویی باید دانشجویان غیربومی را نسبت به شرایط و شأن قم آگاه کنیم که در این راستا باید رسالت و نقش نهاد رهبری در دانشگاه‌ها مشخص شود.
معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری قم یادآور شد: در سال گذشته ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به حوزه آسیب‌های اجتماعی استان قم اختصاص یافته که این اعتبارات میان دستگاه‌ها تاثیرگذار در این حوزه توزیع شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: