کد خبر: 3819743
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
حجت‌الاسلام تحریری:
گروه اجتماعی ــ نماینده دادستان قم در جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر قم بیان کرد: اجازه نمی‌دهیم عده‌ای قداست شهر قم را زیر پا بگذارند.
اجازه نمی‌دهیم عده‌ای قداست شهر قم را زیر پا بگذارندبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام ابوالفضل تحریری، بازپرس و نماینده دادستان قم 26 خرداد در جلسه مشترک ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر با مسئولان قضایی و انتظامی استان قم اظهار کرد: حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را یک وظیفه شرعی و دینی می‌دانیم و در این زمینه با قاطعیت کار را دنبال می‌کنیم.
وی ادامه داد: شعبه‌ ویژه‌ای در این زمینه نزدیک به دو سال است که کار خودش را انجام کرده و پرونده‌ها به‌صورت فوری و در کوتاه‌ترین زمان بررسی می‌شوند.
حجت‌الاسلام تحریری ابراز کرد: در خصوص آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز بخش جدیدی ایجاد شده و برای آمران به معروف وکیل رایگان نیز پیش‌بینی‌شده که در صورت نیاز از ایشان حمایت‌های لازم را خواهد کرد.
وی با اشاره به اجرایی شدن قانون امر به‌ معروف و نهی از منکر بیان کرد: در زمینه امر به‌ معروف و نهی از منکر نیاز به همراهی مردم‌ داریم به‌طوری‌که تا حد ممکن نیاز به پلیس و نیروهای امنیتی نباشد.
بازپرس و نماینده دادستان قم در این جلسه ابراز کرد: جوّ باید به‌گونه‌ای باشد که افرادی که اقدام به عمل منکر و ناهنجاری می‌کنند احساس امنیت نکنند به این معنی که از لحاظ روانی احساس آرامش نکنند.
وی با بیان این‌که طرح‌ها و بحث‌های امنیتی باید به‌صورت خوب منعکس شود تا اثرگذار باشد، گفت: در سطح فرماندهی انتظامی لازم است روحیه انقلابی و مردمی به نیروهایی این نهاد که در حلقه اول قرار دارند، منعکس شود.
حجت‌الاسلام تحریری ادامه داد: به‌صورت کامل و قاطعانه از آمران به معروف و ناهی از منکر حمایت می‌کنیم و در این زمینه اجازه نمی‌دهیم از مأموران نیروی انتظامی حقی ضایع شود.
وی با بیان این‌که اجازه نمی‌دهیم عده‌ای قداست شهر قم را زیر پا بگذارند، یادآوری کرد: در زمینهٔ عفاف و حجاب اختیاری که نیروی انتظامی دارد از دادستان نیز بیشتر است و می‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: