کد خبر: 3819662
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
گروه سیاست و اقتصاد ــ تولیت حرم حضرت زینب(س) گفت: وهابیت در کشورهای مختلف اسلامی و حتی اروپایی به اشکال مختلف در حال توطئه‌چینی و فعالیت است اما همه این توطئه‌ها و نقشه‌ها یک طراح دارد و آن آمریکا و صهیونیست هستند.
آمریکا و صهیونیست طراح توطئه‌های وهابیت هستند/ تاثیر بیانات رهبری در پیروزی جبهه مقاومتبه گزارش ایکنا از قم، هانی مرتضی، تولیت حرم حضرت زینب(س) شب گذشته، 25 خرداد‌ماه در بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب در قم بیان کرد: اعتقاد دارم که اقدامات دانشگاه ادیان و مذاهب در معرفی ادیان مختلف در جهان بسیار بااهمیت است، این دانشگاه می‌تواند به عنوان مرکز اصلی معرفی ادیان باشد که مراکز دیگری زیر نظر این مجموعه در کشورهای مختلف از جمله سوریه فعالیت کنند.
وی افزود: اقدامات و تلاش‌های دانشگاه ادیان و مذاهب در ترویج اسلام و تشیع حقیقی بسیار ارزشمند است و باید این فعالیت‌ها در کشورهای دیگر اسلامی نیز  گسترش یابد.
وزیر علوم سابق سوریه تأکید کرد: امیدوارم ارتباطات دانشگاه‌های سوریه با دانشگاه ادیان و مذاهب در جهت شناخت بیشتر ادیان و مذاهب و تعامل با آنان، گسترش یابد و قطعاً این همکاری‌ها، ثمرات مثبتی خواهد داشت.
تولیت حرم حضرت زینب(س) بیان کرد: از گذشته وهابیت در سوریه وجود داشت و دولت نیز از وجود آن‌ها با خیر بود اما از فعالیت‌های پشت پرده و خرابکارانه آن‌ها اطلاعی نداشت و زمانی‌که جنگ در سوریه آغاز شد از ‌توطئه‌ها و نقشه‌های این فرقه انحرافی مطلع شد.
 
وهابیت خطرناک است
وی ادامه داد: به طور کلی، اصل موجودیت وهابیت خطرناک است اما خطرناک‌تر از آن، فعالیت‌ها و توطئه‌های پشت پرده‌ای است که این فرقه در آن دست دارد.
مرتضی تصریح کرد: کشور سوریه یک الگو برای هم‌زیستی مسالمت‌آمیز ادیان و مذاهب مختلف بود و تمامی افراد با ادیان مختلف و اعتقادات گوناگون در این کشور در آرامش زندگی می‌کردند ولی فعالیت وهابیت در این کشور باعث تضعیف این موضوع شد.
وی گفت: وهابیت در کشورهای مختلف اسلامی و حتی اروپایی به اشکال مختلف در حال توطئه‌چینی و فعالیت است اما همه این توطئه‌ها و نقشه‌ها یک طراح دارد و آن آمریکا و صهیونیست هستند.
تولیت حرم حضرت زینب(س) با بیان اینکه سه مورد در پیروزی جبهه مقاومت در سوریه نقش داشت، اظهار کرد: شجاعت، درایت و مدیریت شخص بشار اسد، همدلی ملی و حضور جوانان در دفاع از کشور و همچنین حمایت‌های جمهوری اسلامی و حضور جوانان ایرانی در دفاع از ارزش‌های اسلامی مواردی بود که باعث پیروزی‌های مقاومت در سوریه شد و قطعا اگر حمایت‌های جمهوری اسلامی نبود، سوریه اکنون وضعیت بدی داشت.
 
تأثیر بیانات ‌رهبری در پیروزی جبهه مقاومت 
وی اضافه کرد: مواضع و بیانات آیت‌الله خامنه‌ای در حضور جوانان ایرانی نقش بسیار مؤثری داشت و همچنین جوانان حزب‌الله نیز با شنیدن اظهارات ایشان در دفاع از ارزش‌های اسلامی در سوریه ترغیب شدند و به جبهه مقاومت پیوستند.
مرتضی تأکید کرد: ارتباط خوب سوریه و ایران از زمان رئیس جمهور سابق سوریه، حافظ اسد پایه‌گذاری شد و در زمان جنگ ایران و عراق، دولت سوریه به رییس جمهوری حافظ اسد، تنها دولتی بود که از ایران حمایت کرد؛ البته حمایت‌های وی در آن زمان به عرب و یا غیر عرب بودن ربطی نداشت و رئیس جمهور سوریه در آن زمان، جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی را به حق می‌دانست و طبق وظیفه خود، از حق دفاع کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: