کد خبر: 3819257
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
یدالله بهتاش:
گروه اجتماعی ــ یکی از ذاکران پیر غلام اهل‌ بیت(ع) داشتن غیرت دینی را از عوامل حفظ بنیان خانواده دانست و مطرح کرد: داشتن اخلاق مناسب در خانواده یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مورد نیاز همه اعضای خانواده است که اگر پدر خانواده، خانه را از این نعمت محروم کند باید در درگاه الهی نسبت به عملکرد خود پاسخ‌گو باشد.
داشتن غیرت دینی از عوامل حفظ بنیان خانواده استبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، یدالله بهتاش، ذاکر اهل بیت (ع) شامگاه 24 خرداد در سومین نشست صمیمانه فصلی جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌ بیت(ع) با موضوع «اخلاق ستایشگر در خانواده» اظهار کرد: مداحان با توجه به اینکه به‌صورت مستمر مشغول فعالیت و تلاش هستند وقت کمتری برای خانواده‌های خود دارند درحالی‌که موفقیت در کارها نیازمند پشتیبانی و رضایتمندی خانواده است.
وی با بیان اینکه مجالس اهل‌ بیت(ع) نباید خالی از موعظه و پند باشد، اضافه کرد: با توجه به اینکه کلام و سخن مستند تأثیرگذاری بیشتری در مخاطبان دارد، ستایشگران آستان اهل‌ بیت(ع) باید نسبت به استفاده از منابع معتبر اهتمام جدی داشته باشند.
این ذاکر اهل‌ بیت(ع) رفع نیازهای خانواده‌ها را از جمله وظایف مردان برشمرد و گفت: اگر فردی توانایی مادی دارد باید نسبت به نیازهای مادی خانواده خود دغدغه لازم را داشته باشد.
وی با اشاره به حدیثی، خوبی به خانواده را موجب افزایش عمر انسان دانست و تصریح کرد: مداحان باید به صورتی عمل کنند که خانواده‌‌ها به آن‌ها عقیده داشته باشند و بتوانند با ایمان به این عقیده به آرامش برسند.
بهتاش داشتن غیرت دینی را از عوامل حفظ بنیان خانواده دانست و مطرح کرد: داشتن اخلاق مناسب در خانواده یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مورد نیاز همه اعضای خانواده است که اگر پدر خانواده، خانه را از این نعمت محروم کند باید در درگاه الهی نسبت به عملکرد خود پاسخ‌گو باشد.
وی با بیان اینکه نگاه کردن با محبت به صورت همسر، ثواب ویژه‌ای نزد خداوند متعال دارد، گفت: حرف زدن محبت‌آمیز با همسر علاوه بر اینکه پاداش و اجر ویژه دارد موجب تقویت بنیان خانواده می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: