کد خبر: 3819245
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
مرتل مسابقات اوقاف قم:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مرتل شرکت‌کننده در مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم گفت: قرعه تلاوت‌ها هم مناسب، ساده و عادلانه بود و هر فرد هم به اندازه تلاوت یکنفر فرصت داشت تا به مرور قرعه خود بپردازد.

قرعه ترتیل، مناسب، ساده و عادلانه بودمحمد برهی، مرتل شرکت‌کننده در مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم در گفت‌وگو با ایکنا از قم گفت: تفکیک رشته‌های مختلف و برگزاری آن در سالن‌های جداگانه باعث تسریع در فرایند برگزاری مسابقات و جلب رضایت شرکت‌کنندگان شده بود.

وی افزود: قرعه تلاوت‌ها هم مناسب، ساده و عادلانه بود و هر فرد هم به اندازه تلاوت یکنفر فرصت داشت تا به مرور قرعه خود بپردازد.

برهی در مورد روند اجرایی مسابقات هم با بیان اینکه داوری، پذیرایی و صوت مسابقات خوب و رضایتبخش بود بیان کرد: تنها نقطه ضعف در مسابقات این بود که با یکساعت تاخیر شروع شد.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی قبل از مسابقات هم مناسب بود اظهار کرد: تبلیغات در سطح شهر، اماکن فرهنگی، زیارتی و مذهبی باید بیشتر شود تا افراد بیشتری برای سنجش قرآنی خود در مسابقات حضور یابند.

این مرتل قرآن کریم در این دوره از مسابقات در پاسخ به سؤالی در مورد چرایی کمرنگ بودن حضور جریان‌ساز فعالان قرآنی در مباحث اجتماعی و سیاسی تصریح کرد: مباحث سیاسی و اجتماعی نیاز به علاقه‌مندی افراد دارد بنابراین برخی ممکن است علاقه نداشته باشند، برخی ممکن است این ظرفیت را در خود نبینند آنچه مهم است فعالان قرآنی باید خود را بیشتر برای اثرگذاری فرهنگی و اجتماعی آماده کنند.

وی تاکید کرد: برنامه‌های قرانی در قم نباید منحصر به برگزاری مسابقات باشد و همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند باید برای تشکیل محافل و مجالس قرآنی در طول سال برنامه‌ریزی شود.

برهی تصریح کرد: جامعه قرآنی باید از این وضعیت نسبتا کم فعال در طول سال بیرون بیاید و شور ونشاط قرآنی بیشتری حاکم شود.

یادآور می‌شود چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم در مرحله مقدماتی در دو بخش بانوان و آقایان روزهای ۲۴ و ۲۵ خردادماه در رشته‌های حفظ کل، تحقیق، ترتیل، حفظ ۲۰، ده و ۵ جزء همچنین اذان و دعاخوانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: