کد خبر: 3813812
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
گروه فرهنگی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: به فرموده مقام معظم رهبری «دفاع مقدس گنیجنه است» اما امروزه آن‌گونه که شایسته و بایسته است این گنیجنه را استخراج نکرده‌ایم.

دشمنان برای خدشه وارد کردن به نظام اسلامی دندان تیز کردندبه گزارش ایکنا از قم، سیدموسی حسینی‌کاشانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، امروز، یکم خردادماه در نشستی به مناسبت پاسداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم ویژه شهیدان و ایثارگران اهل قلم موضوع «رسانه، دفاع مقدس و مقاومت» که در سالن جلسات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، بیان کرد: افتخاراتی که در هشت سال دفاع مقدس شکل گرفته و آن‌چه که از آن دوران می‌شنویم، نسل جدید فقط خبرهای آن را می‌گیرد.

وی با یادآوری خاطرات خود در زمان دفاع مقدس گفت: در زمان ما هر ماه یک حجله از جوانان محله که همبازی و هم دوران ما بودند برپا می‌شد و ما متوجه شدیم یکی از بچه‌های محله ما به فیض شهادت نائل شدند.

حسینی‌کاشانی با یادآوری اینکه جوانان شجاع و فداکار در جهاد شرکت کردند و حال و هوای عجیبی داشتند، افزود: زمانی که مدیر هنری ارتش بودم، مسعود ده‌‌‌نمکی برای ساخت فیلم اخراجی‌ها آمد و یادم است فیلمنامه این کار را خواندم با یادآوری خاطره‌ای از هم‌محله‌ای خود که مشابه شخصیت مجید سوزوکی در فیلم «اخراجی‌ها» بود بسیار لذت بردم؛ آن زمان همراه با سایر همکاران از این کار حمایت جدی کردیم.

وی اظهار کرد: برای نسلی که فضای جنگ را ندیدند و تجربیات ما را نداشتند لازم است از تجریبات ما استفاده کنند و این عمل صورت نمی‌گیرد مگر اینکه ما با بیان تجربیات خود این فضا را برای آن‌ها ترسیم کنیم تا تأثیرگذار باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: وقتی در عرضه رزم کسانی هستند که این صحنه‌ها را به تصویر می‌کشند، کار ارزشمندی است؛ چند وقت اخیر این حال و هوا را تجربه نکرده بودم تا اینکه مستند «نبل‌‌الزهرا» را مشاهده کردم و این کار نشانه این است که باید در عرصه دفاع مقدس بیش از گذشته فعالیت کنیم.

حسینی‌کاشانی بیان کرد: باید جایگاه ویژه‌ای که برای مستندسازان و عکاسان خبری در عرصه دفاع متصور باشیم و از آن‌ها تجلیل و سعی کنیم داشته‌ها و خاطرات آن‌ها را به نسل جدید منتقل کنیم؛ به فرموده مقام معظم رهبری «دفاع مقدس گنیجنه است»؛ امروزه آن‌گونه که شایسته و بایسته است این گنیجنه را استخراج نکردیم.

وی ضمن قدردانی از اهالی رسانه که در عرصه دفاع مقدس فعالیت داشتند، ابراز امیدواری کرد تا بتوانیم هر روز شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه باشیم و آثار ماندگاری را به مخاطب هدیه کنیم.

وی تأکید کرد: مطمئن باشیم اگر ما معرفی خوبی به نسل حاضر داشته باشیم در ثواب شهدا شریک خواهیم بود چون این عرصه را حفظ می‌کنیم و پاسدار خون شهدا هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان افزود: امیدوارم بتوانیم در این عرصه حرکت مستمری داشته باشیم چون در حال حاضر دشمنان بسیاری برای ایران دندان تیز کرده‌اند،اما قطعاً ناکام خواهند ماند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: