کد خبر: 3813726
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ استاندار قم با بیان اینکه در صورت همگرایی نهادهای مختلف دینی ـ فرهنگی، نمایشگاه‌هایی با محتوای غنی‌تر و جذابیت بیشتر برای مردم روزه‌دار می‌توان ایجاد کرد، گفت: استانداری آماده ‌زمینه‌سازی برای برپایی چنین نمایشگاه‌ها و حمایت معنوی از آن‌هاست.
همگرایی میان نمایشگاه‌های قرآن قم ایجاد شودبه گزارش ایکنا از قم، بهرام سرمست، استاندار قم، شب گذشته، ۳۱ اردیبهشت‌ماه با حضور در نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.
استاندار قم ابتدا از غرفه پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم و برخی از کتب چاپ شده این مرکز بازدید کرد و پس ‌از آن از غرفه سایر آثار قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، دانشگاه باقرالعلوم(ع)، غرفه طرح‌واره‌های قرآنی(قصه‌های قرآنی برای کودکان)، مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی و... بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های آن‌ها قرار گرفت.
وی بعد از بازدید از غرفه‌های مختلف نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در جمع خبرنگاران با تبریک ایام ماه مبارک رمضان به‌ عنوان بهار قرآن، اظهار کرد: در بازدیدی که از نمایشگاه قرآن‌ دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه داشتم، شاهد محتوای غنی آثار ارائه‌شده در آن بودم.
استاندار قم افزود: مجموعه آثار دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه در نمایشگاه از نظر کیفی، از این منظر که رویکردی پژوهشی و نوآورانه به مفاهیم و معارف قرآن کریم دارد و هم از منظر نرم‌افزارهای قرآنی ارائه شده بسیار قابل توجه و تأمل است.
وی اضافه کرد: آثار غنی و پرمحتوای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از نظر توجهی که به نسل جوان و کودکان و نوجوانان دارد نیز قابلیت و ارزش خاصی دارد که باید به آن بیشتر توجه شود.
سرمست گفت: دفتر تبلیغات می‌تواند برای سال‌های آتی ونمایشگاه‌های بعدی خود درصدد تقویت رویکردهایش برآید تا بیش از پیش توان پاسخگویی به نیازهای نسل جدید را پیدا کند.
وی با تأکید بر اینکه باید برای سال‌های آتی ارتباطات بین نمایشگاه‌هایی که ماه رمضان در استان قم برگزار می‌شود تقویت شود، تصریح کرد: به نظرم در صورت همگرایی نهادهای مختلف دینی و فرهنگی، می‌توان نمایشگاه‌هایی با محتوای غنی‌تر و جذابیت بیشتر برای مردم روزه‌دار برپا کرد.
وی گفت: استانداری آماده ‌زمینه‌سازی برای برپایی چنین نمایشگاه‌ها و حمایت معنوی از آن‌هاست.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: