کد خبر: 3812637
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
گروه فرهنگی ــ رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم گفت: با کمک شورای شهر، شهرداری قم و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اقدامات مناسبی برای ایمنی مسیر کوه خضر نبی(ع) انجام‌شده است که موضوع ایمن‌سازی آن تابستان به اتمام می‌رسد.

ایمن سازی کوه خضر در قم تابستان به اتمام می‌رسدبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حسن مالکی‌نژاد اظهار کرد: با کمک شورای اسلامی شهر، شهرداری قم و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اقدامات مناسبی برای ایمنی مسیر کوه خضر انجام‌شده است.

وی افزود: شهرداری قم در این زمینه به تعهدات خود عمل کرده است و اداره کل اوقاف وامور خیریه باید بودجه بیشتری اختصاص دهد تا مشکلی برای اتمام طرح ایمن سازی کوه خضر نداشته باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر چند نفر از کوه خضر سقوط کردند و این کوه قطب فرهنگی، ورزشی، تفریحی، مذهبی است و مزار شهدای گمنام در این مکان قرار دارد موضوع ایمن سازی آن در حال انجام است.

مالکی نژاد ادامه داد: از سال گذشته موضوع ایمن سازی کوه خضر نبی(ع) آغاز شد که ۵۰ درصد کار برعهده شهرداری و ۵۰ درصد دیگر نیز توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: پیمانکار شهرداری زیر نظر ما است و اوقاف مصالح خود را می‌آورد و قرار شده با پیمانکار مجدد قرار داد بسته شود و اوقاف مصالح خود را برای پیمان کار بیاورد و موضوع ایمن سازی کوه خضر نبی(ع)  تابستان به اتمام می‌رسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم یادآوری کرد: کوه خضر نبی(ع)  کف سازی و عریض و دیوار کشی شده است تا ایمن شود، برای زیباسازی این مکان یک طرف آن ۳ متر و یک طرف یک متر دیوارکشی شده و نرده نصب و نورپردازی می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: