کد خبر: 3804290
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
گروه فرهنگی ــ دبیر ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی گفت: با هدف آمادگی کامل در راستای مدیریت حوادث ‌چهار پست درمان اضطراری در داخل و‌خارج از رینگ اصلی مسجد مستقر خواهد شد.

استقرار 4 پست درمان اضطراری در مسجد مقدس جمکرانبه گزارش ایکنا از قم، محمد شهیدی، دبیر ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی‌ با اشاره به فعالیت و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته همزمان با نیمه شعبان گفت: در نیمه شعبان سال جاری دانشگاه علوم پزشکی قم به روال سال‌های گذشته در حوزه‌های مختلف اورژانس، درمان و بهداشت به نمازگزاران مسجد مقدس جمکران خدمت‌رسانی گسترده‌ای خواهد داشت.
وی بیان کرد: ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی با دستور رئیس دانشگاه تشکیل و جلسات تخصصی و بازدیدهای میدانی انجام شده و کمیته‌های درمان، پیش بیمارستانی، بهداشت و غذا و دارو در این ستاد تشکیل و هماهنگی های لازم به عمل آمده است.
دبیر ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: با هدف آمادگی کامل در راستای مدیریت حوادث ‌چهار پست درمان اضطراری در داخل و‌خارج از رینگ اصلی مسجد مستقر خواهد شد که اضافه بر تجهیزات و ‌امکانات مقتضی نیروی انسانی اعم از پزشک متخصص طب اورژانس، پزشک عمومی و پرستاران و تکنسین‌های فوریت پزشکی در آن‌ها حضور فعال خواهند داشت تا آمادگی مقتضی برای مواجهه با هر نوع حادثه فردی یا جمعی احتمالی فراهم شود.
شهیدی ادامه داد: هم‌چنین به شهرها و استان‌های مجاور و‌ سازمان اورژانس کشور نیز آماده باش لازم ارسال شده تا لجستیک و تمهیدات مقتضی را فراهم کنند تا در صورت نیاز به سرعت ارسال شود.
وی از حضور آمبولانس، موتورلانس و اتوبوس آمبولانس در مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: چینش‌ها به صورت اصولی انجام شده و اضافه بر تشکیلات عادی، کمیته پیش بیمارستانی تمهیدات بسیار ویژه‌ای را برای مسجد جمکران و حرم مطهر در نظر گرفته است.
دبیر ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی به تامین ذخیره دارویی متناسب با ماموریت‌های ویژه و هم‌چنین استقرار تیم بهداشتی معاونت بهداشت دانشگاه اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز برنامه ریزی‌ها انجام شده که امیدواریم با عنایت ویژه حضرت ولیعصر(عج) شاهد مشکل نباشیم.
شهیدی گفت: علاوه بر این خدمات درمانگاه دارالشفای مسجد جمکران، پست‌های بسیج جامعه پزشکی و پایگاه‌های هلال احمر در راستای ویزیت و ارائه خدمات تشخیصی درمانی، سرپایی غیراورژانسی به زائران فعال خواهند بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: