کد خبر: 3803801
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
حجت‌الاسلام ماندگاری:
گروه اجتماعی ــ سخنران آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: یکی از برکات سیل در کنار آسیب‌هایی که وارد ساخت، نمایش فرهنگ انفاق و همدلی مردم ایران بود چراکه ملت ایران در این آزمون بندگی تا اینجا موفق و سربلند بوده‌اند.
سیل عرصه‌ای برای نمایش فرهنگ انفاق و همدلی مردم ایران شدبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی ماندگاری، سخنران آستان مقدس حضرت معصومه(س) شب گذشته، 25 فروردین‌ماه در محفل سخنرانی حرم مطهر که در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد به بررسی الگوی تقابل ایمانی با مشکلات و ابتلائات پرداخت و اظهار کرد: قرآن کریم اساسی‌ترین مبانی مدیریت بحران را برای انسان بیان و مؤمن را بر مدار آن برای عبور از مشکلات مستعد می‌کند.
سخنران آستان مقدس حضرت معصومه(س) متوجه بودن به ساحت ازلی پروردگار عالم و ناظر دیدن او را یکی از مفاهیم قرآنی عبور از مشکلات دانست و بیان کرد: خداوند متعال همواره انسان را به ناظر بودن خود تذکر داده است؛ این در حالی است که اگر مؤمن خداوند را ناظر بر خود و اطرافش ببیند، مسلماً دلگرمی و امید و نشاط ویژه‌ای برای عبور از بحران در قلب او شکل خواهد گرفت.
رئیس هیئت مدیره موسسه روایت سیره شهدا، با بیان این‌که دنیا گذرگاه و محل عبور مؤمن است، گفت: ماهیت موقت دنیا انسان را به آزادی و استقلال بیشتر از مسائل دنیوی راغب خواهد کرد و چنین تفکری پس‌از آن که مشکلات را بر مؤمن آسان خواهد کرد، مؤمن را نیز برای تبدیل مشکلات به فرصت‌ها مستعد و توانمند می‌کند.
ماندگاری در ادامه به برخی از آیات امیدبخش قرآن کریم اشاره و اظهار کرد: خداوند متعال در آیه 7 سوره منافقون فرموده است: «هُمُ الَّذِينَ يَقُولُونَ لَا تُنْفِقُوا عَلَى مَنْ عِنْدَ رَسُولِ اللَّهِ حَتَّى يَنْفَضُّوا ۗ وَلِلَّهِ خَزَائِنُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَكِنَّ الْمُنَافِقِينَ لَا يَفْقَهُونَ»؛ فقط آنان‌اند که می‌گویند به کسانی که نزد پیامبر خدایند، انفاق مکنید تا [از پیرامون او] پراکنده شوند. در حالی‌که خزانه‌های آسمان‌ها و زمین در سیطره خداست، ولی منافقان نمی‌فهمند.
سخنران آستان مقدس حضرت معصومه(س) از عموم ملت ایران برای کمک به هم‌وطنان مناطق سیل‌زده دعوت کرد و گفت: یکی از برکات سیل در کنار آسیب‌هایی که وارد ساخت، نمایش فرهنگ انفاق و همدلی مردم ایران بود چراکه ملت ایران در این آزمون بندگی تا اینجا موفق و سربلند بوده‌اند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: