کد خبر: 3803421
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تاکید کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ حجت‌الاسلام مهدی خاموشی گفت: امسال تلاش بر این بود که هزینه‌ها را کاهش و کیفیت را ارتقا دهیم و امیدوارم میزبانی خوبی انجام داده باشیم.

کاهش هزینه‌ها و ارتقای سطح کیفی؛ اهداف سومین دوره مسابقات بین‌المللی قران کریم طلاب جهان اسلامبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی خاموشی ،نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، امروز 24 فروردین در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب جهان اسلام که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، بیان کرد: این مسابقات رفیع‌ترین مسابقه‌ای است که بین طلاب جهان اسلام در این کره خاکی برگزار شده‌است و مفتخریم که میزبان سومین دوره مسابقات بین‌المللی قران کریم طلاب علوم دینی بودیم.

وی با اشاره به تلاش برای تحقق فرمایشات رهبری در مورد رواج حفظ قرآن افزود: خوشبختانه در آزمون سال گذشته قریب به سه میلیون نفر در حفظ جزء 30 شرکت کردند، که نشانه این است که همه آحاد مردم در حفظ قرآن کریم از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف کشور گفت: برگزاری دوره سوم مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی به میزبانی قم، قدرت حوزه‌های علمیه در قم را به ما نشان داد و علاوه براین به جهانیان ثابت شد که توسعه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی در جهان اسلام مطالبه‌گر بسیاری دارد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار کرد: تقاضا دارم به فرموده مقام معظم رهبری به مفاهیم قرآن کریم اهتمام ویژه داشته‌باشیم که در این مسابقات با توجه به رشته‌هایی که طلاب در آن به رقابت پرداختند امسال بیش از سال‌های گذشته به عمق مفاهیم قرآن کریم توجه شده‌است و این سرآغاز انتقال پیام و مفاهیم قرآنی به جهانیان است.

خاموشی با اشاره به این‌که اگر در مسابقات امسال نقصی وجود داشته طلاب عزیز به ما تذکر دهند ما تلاش می‌کنیم تا برای دوره‌های بعدی مشکلات را برطرف کنیم، ادامه داد: امسال تلاش بر این بود که هزینه‌ها را کاهش و کیفیت را ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: از همه متسابقین، حوزه علمیه قم و حوزه‌های علمیه خارج از کشور و مهمانان حاضر در جلسه کمال تشکر و قدردانی را داریم و امیدوارم میزبان خوبی برای شما انجام داده باشیم و در ایران به شما خوش گذشته باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: