کد خبر: 3793981
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۸
معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب گفت:
گروه معارف ــ حجت‌الاسلام مهدی فرمانیان با تاکید بر این‌که لعن علنی مورد توجه تشیع لندنی است، بیان کرد: قمه‌زنی یکی دیگر از رویکردهای تشیع لندنی است که به آن توجه ویژه‌ای دارند.

لعن علنی و قمه زنی رویکرد اصلی فرقه انحرافی تشیع لندنی استبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام مهدی فرمانیان امروز هشتم اسفندماه در نشست علمی مدعیان دروغین شیعه با عنوان بررسی و نقد جریان‌های افراطی شیعه بیان کرد: علما و رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با توهین به مقدسات اهل سنت فتوای رسمی دادند که اهانت به مقدسات اهل سنت حرام است.

معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب اظهار کرد: لندن اجازه تاسیس کلیسا و تبدیل به حسینیه به این فرقه را داده و لذا زمینه ساز ظهور شبکه فدک است، انگلستان هم‌چنین اجازه درست کردن بادکنک‌هایی منقش به عایشه فی النار و به پرواز درآوردن آن‌ها را داد و به طور کلی این فرقه از حمایت مالی انگلستان برخوردار بوده و هستند.

استاد فرمانیان ادامه داد: بعد از انقلاب مخالفت‌های سید محمد شیرازی با امام خمینی(ره) آغاز شد؛اولین اختلاف بر سر ولایت فقیه بود که شیرازی آن‌را قبول نداشت و لذا این مساله تنش ایجاد کرد و با سیاست‌های نظام تقابل می کرد، دومین مخالفت شیرازی با رهبر در خصوص اعلام رهبران، مخالفان و ساواکی‌ها صورت گرفت.

وی تصریح کرد: مهم ترین مساله‌ای که بین شیرازی و رهبری به اختلاف افتاد مخالفت با رفتن به جبهه‌ها بود و سید محمد شیرازی فتوایی اعلام کرد مبنی بر این‌که هر کسی به جبهه برود حرام است اما این موضوع باعث منزوی شدن محمد شیرازی شد

معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب بیان کرد: بعد از محمد شیرازی برادرش سید صادق شیرازی رهبری این گروه را به دست گرفت و با ولایت فقیه، فلسفه و عرفان به شدت مخالفت می‌کرد و لذا با امام خمینی (ره) و سایر علما که این تفکر را داشتند شدیدا مخالف بود؛ شیرازی ها در قم 17 دفتر داشتند که در حال حاضر فقط یک دفتر در قم فعالیت دارد و تمام حساب‌های بانکی آن‌ها در ایران مسدود است.

وی با تاکید بر این‌که رویکرد خاندان شیرازی حضور در رسانه‌هاست، اظهار کرد: تشیع لندنی شبکه ماهواره‌ای و سه شبکه رادیویی دارند؛ شبکه امام حسین 1 و 2 و3، شبکه مرجعیت، بیت‌العباس، امام صادق، بقیع، فدک، النوار 1 و2 ، الزهرا و صدای رعد از جمله شبکه‌های معروف طایفه سید صادق شیرازی است که به سه زبان فارسی و عربی و انگلیسی است و لذا متاسفانه در تولید شبکه‌های18 ماهواره‌ای از ما موفق‌تر بودند.

فرمانیان تصریح کرد: حداقل هزینه یک شبکه ماهواره ای در ماه حدود 20 میلیارد تومان است وی به عنوان نمونه هزینه ماهیانه شبکه وهابی کلمه را ماهی 400میلیارد تومان ذکر کرد حال این سوال مطرح می شود چگونه طیف شیرازی با اندک طرفداران خود می‌تواند 18 شبکه با هزینه‌های سنگین را بگرداند؟.

فرمانیان در ارتباط با شبکه فدک بیان کرد: این شبکه در سال 2002 توسط یاسر الحبیب در انگلستان تاسیس شده‌است، او در سن 19 سالگی هیئت خدام المهدی را در کویت راه اندازی کرد و علیه عایشه سخنرانی کرد و لذا دستگیر شد و به 15 سال حبس محکوم شد ولی بعد از سه ماه عفو می‌خورد و آزاد می‌شود و در لندن شبکه فدک را تاسیس می‌کند.

وی با تاکید براین‌که در فقه ما کسی حق اهانت به مقدسات و پیامبر را ندارد یادآور شد: برای ترویج فرهنگ تشیع فیلم یا مستند خوبی علیه تشیع لندنی نساختیم اما مستند فرقه گرایی در 45 دقیقه توسط آمریکا برای ترویج فرهنگ تشیع لندنی ساخته و پخش شده‌است.

این کارشناس دینی گفت: همه مفسران شیعه قائلند که هیچ‌کدام از زنان پیامبران هیچ گاه در باب مسائل عفت به شوهرانشان خیانت نکرده اند.

وی با اشاره به رویکرد کلی تشیع لندنی، بیان کرد: اولین رویکردی که مورد توجه آن‌هاست لعن علنی است.

فرمانیان با اشاره به این‌که توهین به مقدسات اهل سنت از جمله رویکردهای جدی تشیع لندنی است، تاکید کرد: هیچ کتابی از کتب شیعیان تندرو مورد نقد اهل سنت قرار نگرفته است اما کتاب‌هایی که محترمانه نقد اهل سنت را کرده‌اند شدیدا مورد مخالفت اهل سنت قرار گرفته‌است.

این کارشناس مسائل دینی افزود: یکی دیگر از رویکردهای تشیع لندنی را تاکید بر وجود هفته برائت در برابر هفته وحدت است.

معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب تاکید کرد: قمه زنی یکی دیگر از رویکردهای تشیع لندنی است که به آن توجه ویژه‌ای دارند و لذا وقتی قمه زنی برای شیعه هراسی، اسلام هراسی و دین هراسی صورت می‌گیرد، نباید این کار توسط مسلمانان انجام شود.

فرمانیان در پایان گفت: مخالفت آشکار با انقلاب اسلامی و اهانت علنی به مراجع تقلید و رهبری از جمله ترفندهای تشیع لندنی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: