کد خبر: 2616831
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۸
رئیس جهاد دانشگاهی خواستار شد:
گروه اجتماعی: طیبی خواستار کمک علما و مراجع تقلید در زمینه ترویج وقف‌های علمی و پژوهشی شد و گفت: امروزه در بسیاری کشورها، وقف برای توسعه علم و دانش صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌‌المللی قرآن(ایکنا) از قم، حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی شب گذشته، 17 آذر در دیدار با آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، توسعه در عرصه علمی، فرهنگی، فناوری و اشتغال‌آفرینی را اساس پیشرفت عدالت‌محور و تحقق آرمان‌های انقلاب دانست.

وی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی نیز به‌منظور توسعه علمی، فرهنگی، فناوری و آموزش‌های تخصصی تشکیل شد که با حداقل هزینه توانست کارهای خوبی را انجام دهد.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان این‌که آرمان‌های انقلاب را می‌توانیم با علم و فناوری صادر کنیم، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در استقلال کشورها زحمات زیادی می‌کشد که برای بازسازی و پیشرفت آنها نیز باید تلاش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه توصیه علما در‌خصوص وقف‌های تحقیقاتی بسیار می‌تواند راهگشا باشد، تأکید کرد: علما می‌توانند به متمکنین توصیه کنند، بخشی از منابع مالی خود را در وقف‌های تحقیقاتی و پژوهشی مصرف کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: عدم سلامت اداری در کشور یکی دیگر از مشکلات است که علما می‌توانند در این زمینه کمک کنند، در این زمینه مشکلات جدی داریم که توصیه علما می‌تواند حل کننده مشکلات باشد.

طیبی با بیان این‌که علما باید افراد را به سمت استفاده از تولیدات داخلی تشویق کنند، افزود: توسعه با استفاده از تولیدات داخلی میسر است، با استفاده از تولیدات داخلی می‌توان برای جوانان اشتغال ایجاد کرد، مردم حمایت از تولید ملی را باید وظیفه شرعی خود بدانند.

رئیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: قرار بود که ما میان دانشگاه، جامعه و صنعت رابطه باشیم، یعنی دانشگاه تولید علم کند، ما علم را به فناوری تبدیل کرده و جامعه از آن استفاده کند که به سبب برخی از تعلل‌های دانشگاه در تولید علم و مدرک‌گرایی ما نیز در تحقیقات پایه و کاربردی وارد شدیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: